Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kadın Vücut Tipleri Nelerdir? Kadın Vücut Tipleri Nelerdir?
Beden özellikleri, kadınlar için önemli olan konulardan biridir. Kadın vücut tipleri çeşitlidir kimileri bundan hoşnutken kimileri ise bu durumdan yakınırlar. Vücut tipleri; elma, armut,... Kadın Vücut Tipleri Nelerdir?

Beden özellikleri, kadınlar için önemli olan konulardan biridir. Kadın vücut tipleri çeşitlidir kimileri bundan hoşnutken kimileri ise bu durumdan yakınırlar. Vücut tipleri; elma, armut, kum saati, dikdörtgen şeklinde belirlenmiştir. Giyim konusunda usta modacılar her vücut tipine şıklık getirecek tasarım yaratmaktadırlar. Kadın vücudu tipleri ve nasıl giyinmeleri gerektiği bu yazımızda incelenmiştir.

Kadın vucut tipleri ve özellikleri neler?

Kadın vucut tipleri ve özellikleri neler?

 

Armut Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Türk kadınlarında sık rastlanan bir vücut tipidir. Kadının bedeninin üst kısmı ince yapıya sahip iken, basen bölümü daha geniştir. Bu kadınların en büyük avantajı incecik belleri olmasıdır. Belin inceliğini vurgulayan kıyafetler içinde çok zarif görünürler. Eğer armut vücut tipine sahipseniz; bele kadar dar belden bollaşan zarif elbiseler ya da kloş etekler tam size göre.

Kum Saati Vücut Tipleri ve Özellikleri

Kum saati vücutlar tipi göğüs ve kalça ölçüsü yakındır ve ince bir bele sahiptir. Her kıyafeti üzerlerinde iyi taşırlar. Balık elbiseler, kalem etekler, skinny yüksek bel kotlar vücutlarının şeklini ön plana çıkaracak parçalardır.

Elma Vücut Tipleri ve Özellikleri

Elma vücut tipli kadınlar genelde üst bölgelerinden şikâyet ederler. Oysaki şikâyet etmek yerine zarif ve ince bacaklarını ön plana çıkaracak kıyafetler giymek onları mutlu edecektir.

Kadın vucut tipleri illüstrasyonu

Kadın vucut tipleri illüstrasyonu

 

Dikdörtgen Vücut Tipi ile Nasıl Şık Olabilirsiniz?

Dikdörtgen vücut hatları kıvrımlı olmayan vücut tiplerine girmektedir. Bu nedenle kıvrımları belli etmeyen kıyafetler bu tipteki kadınlar için idealdir. Özellikle halter kesim omuz dekolteli elbiseler bu kategoriye giren kadınlara çok yakışacaktır. Ya da derin bir sırt dekoltesi tüm dikkatleri bu yöne çeker. Giyimde kadın vücut tipleri ve özellikleri önemlidir. Kendimizi moda olanı giymeyi zorlamak yerine, modayı kendi bedenimize uyarlamayı denersek daha şık ve kusursuz görünmeniz kaçınılmazdır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir