Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kadın Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir?  Kadın Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir? 
Kadın çantasının içindekiler ve çantanın ağırlığı, kadınlar arasında yıllardır konuşma konusu olmaktan kaçamamıştır. Ancak ihtiyaç olan her anda kadına sığınan bu konunun eleştirmenleri “iyi... Kadın Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir? 

Kadın çantasının içindekiler ve çantanın ağırlığı, kadınlar arasında yıllardır konuşma konusu olmaktan kaçamamıştır. Ancak ihtiyaç olan her anda kadına sığınan bu konunun eleştirmenleri “iyi ki” demekten de kendini alamaz. Peki, bir kadın için çantasında olmazsa olmaz olanlar nelerdir?

Kadın çantasının içindekiler hep bir merak konusu olmuştur

Kadın çantasının içindekiler hep bir merak konusu olmuştur

 

Kimlik Belgesi

İlk sırada tabii ki de kimlik belgesi geliyor. Sadece kadınlar için değil, herkes için büyük önem taşıyan kimlik belgesi güvenlik için çok önemli. İhtiyacınızın olmayacağını düşünüp de tedbiri elden bırakmayın.

Hayatın Vazgeçişmezi Para

Kadına has bir durum olmasa da para mutlaka bir kadın çantasında bulabilecekleriniz arasında.

Şarj Aleti

Kadın çantasında bulunması gereken şarj aleti, acil durumlarda telefonu kullanabilmek adına oldukça elzem. Başına gelebilecek tatsız durumlarda şarjının olmaması her insanı çaresiz hissettirecektir.

Ped

Mens dönemleri düzenli ilerleyen kadınlar dahi hijyenik pedleri çantasından eksik etmiyor. Çünkü hava değişimi, stres gibi faktörlerde düzensizlikler meydana gelebileceği gibi başka bir kadının ihtiyacı olabileceği düşünülerek de mutlaka yedekte bir ped bulunduruluyor.

Ayna

Kadın çantasında olması gerekenler arasında ilk sıralarda bulunan ayna, en çok kullanılanlardan da bir tanesi. Aynasız olmaz!

Kadın çantasının içindekiler

Kadın çantasının içindekiler

 

Cımbız

Bilenler bilir, inatçı tüylerin ne zaman ortaya çıkacağı belli olmaz! Hiç olmadı, diken batması gibi durumlar oluştuğunda lazım olabilir.

Islak ve Kuru Mendil

Hijyen bir kadın için çok önemli. Dolayısıyla kadın çantasında bulunması gerekenler arasında ıslak ve kuru mendiller de bulunuyor.

Tarak

Derli toplu görünmek için aslında herkesin yapabileceği gibi kadınlar da tarak olmadan pek yapamazlar. Bilhassa uzun saçların iyi bir bakıma ihtiyacı oluyor.

Parfüm

Baharı beraberinde getiren kadınların sırrı çantasının derinliklerinde yatıyor. Parfüm, kadın çantasının içindekiler merak edildiğinde ilk akla gelenlerden olsa gerek.

Anahtar

Cinsiyet gözetmeksizin herkesin yanında taşıdığı anahtar, elbette ki kadının çantasında da bulunur.

Kitap

Kadın çantasında bulunması gerekenler arasında kesinlikle kitap da var. Okuyan kadının okuyan nesil yetiştireceği ve kültürlü bir toplumun anahtarı olduğu aşikâr.

 

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir