Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

İnce Bir Bel İçin Püf Noktalar İnce Bir Bel İçin Püf Noktalar
Her kadının, vücudunda kusurlu bulduğu noktalar vardır fakat stilistlerin her zaman söylediği gibi; proporsiyonunuza uygun kıyafetler seçip, doğru kombinler yaparak her türlü kusuru kapatıp... İnce Bir Bel İçin Püf Noktalar

Her kadının, vücudunda kusurlu bulduğu noktalar vardır fakat stilistlerin her zaman söylediği gibi; proporsiyonunuza uygun kıyafetler seçip, doğru kombinler yaparak her türlü kusuru kapatıp şık görünmek mümkün. Kadınların yakındığı ve çözüm aradığı sorunlardan biri de kalın bel. İnce bel görünümü yaratmak ise hiç de zor değil. Aşağıda vereceğim püf noktalardan yararlanarak, siz de modaya ve proporsiyonunuza uygun şahane kombinler yaratabilirsiniz.

 1. Öncelikle, kalın beli ince göstermek istiyorsanız, kesinlikle kaçınmanız gereken noktalardan bahsedeceğim.
 • Seçeceğiniz kıyafetler omuzlarınızı dar gösteren, boynunuzu kapatan modellerden olmamalı. Bu modeller belinizi odak nokta yaparak istemediğiniz bir görüntü oluşturacaktır.
 • Düşük bel ve çok dar pantolonlardan kesinlikle kaçınmalısınız. Hele ki dar bir kalçanız varsa, bu modeller üst kısmınızı tümüyle kalın gösterecektir.

 • Vücudu saran bluzlar ve elbiseler de kaçınmanız gereken parçalardan biri. Bu tür modeller tüm vücut hatlarınızı ortaya çıkarır. Özellikle vücudu saran elbiselerin bel kısmına takılan kemerler belinizi iki parçaya ayıracak, etinizi keserek kötü bir görüntüye sebep olacaktır.
 1. Beli ince göstermek için doğru parçalar ve doğru kombinler
 • Öncelikle, omuzlarınızı daha geniş göstermelisiniz. Bunun için derin dekolteli bir üst tercih edebilir, yüksek belli A kesim bir etekle mükemmel bir görünüme ulaşabilirsiniz. Üstelik tam da bu modeller, bu sezonun modası olacak.
 • Elbise seçimleriniz ise göğüs altından genişleyen modellerden yana olmalı. Bu elbiseler tam size göre! Hem de oldukça şıklar. Gelinlik seçimlerinizi ise iki parçalı modellerden yana yapabilirsiniz.
 • V yakalı bluzlar da tercih etmeniz gereken parçalardan biri. Fakat yaka kısmında abartılı detaylardan kaçınmalısınız.
 • Üst giysilerinizde tercih etmeniz gereken diğer modeller ise; bel bölgesi asimetrik ve çapraz kesimli, kalın askılı ve blokaj desenli bluzlar. Bunlar göz illüzyonu sağlayarak belinizin çok daha ince görünmesini sağlayacaktır.

 • Alt bölgeniz için ise; yüksek belli, fazla dar olmayan pantolonları tercih edebilirsiniz.
 • Yine üst bölgeniz için tercih edeceğiniz peplum parçalarla, istediğiniz görünüme kolayca ulaşabilirsiniz. Zira bu modeller ince bir bel için en kurtarıcı parçalardır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir