Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

İlişkiye Girmeden Hamile Kalınır Mı? İlişkiye Girmeden Hamile Kalınır Mı?
Son zamanlarda pek çok kişinin aklında yer edinmeyi başarmış olan hatta da kişilerin oldukça dikkatini çekmiş olan ‘ilişkiye girmeden hamile kalınır mı?’ sorusu yanıtını... İlişkiye Girmeden Hamile Kalınır Mı?

Son zamanlarda pek çok kişinin aklında yer edinmeyi başarmış olan hatta da kişilerin oldukça dikkatini çekmiş olan ‘ilişkiye girmeden hamile kalınır mı?’ sorusu yanıtını bulmuştur. Uzmanlara göre ilişkiye girmeden hamile kalmak mümkün.

Sex Yapmadan Hamile Kalmak

Cinsel birliktelik yaşamadığınız partneriniz ile birlikte adet gecikmesi sonucu veya başka belirtiler ile hamilelik durumu söz konusu hale gelebilir. Ancak sürtünme durumlarında ya da orgazm durumlarında dışarı çıkan sperm yumurta ile birleşir ise bu durumda da döllenme gerçekleşebilir. Bu bakımdan her ne kadar düşük bir ihtimal olsa da hamile kalmanız olası bir durum olabilir. Hamile kalmak istiyor ve ‘nasıl hamile bırakılır?’ diyorsanız daha yüksek ihtimalli yollara başvurmanız gerekmektedir. Cinsel birleşim gerçekleştirerek hamilelik daha muhtemel bir hale gelmektedir.

Cinsel İlişkiye Girmedim Hamile Kalabilir miyim?

Cinsel ilişkiye girmek hamilelik için daha güçlü bir etki olsa da bazı durumlarda ilişkiye girmeden de hamile kalmak mümkün. Bunun en temel sebebi ise hamilelik için sperm ve yumurtanın döllenmesi yeterli bir durumdur. Spermler çok kısa bir süre dışarıda yaşamaktadırlar bu bakımdan da spermin hayatta olması ve sürtünmenin de gerçekleşmesi hamilelik riskini ortaya çıkarabilir.

Hamile Kalmak İçin İzlenmesi Gereken Yollar

Partneriniz ile birlikte çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu durumda da bazı süreçlerin doğru ilerlemesi durumunda daha hızlı bir şekilde hamile kalabilirsiniz. Öncelikli olarak sağlık durumunuzun çocuk yapmaya elverişli olduğundan emin olmalısınız. Daha sonrasında sperm ile vajinanın bir araya gelerek döllenmenin gerçekleşmesi açısından doğru bir ortam oluşturulmalıdır.

İlk Denemede Hamile Kalınır Mı?

Aile kurmak ve daha geniş bir aile olmak için ‘nasıl hamile kalırım?’ diyen kişiler genel olarak cinsel birliktelik yaşamaktadırlar. Ancak her zaman ilk denemede hamile kalmak mümkün olmamaktadır. Bunun sebebi ise vajinanın içinde yer alan zar esnek olabildiğinden direkt olarak hamile kalamayabilirsiniz. Bu bakımdan bir kaç kere denemekte olmuyor ise bir uzmana danışmanızda fayda var.

Sağlıklı Hamilelik Süreci

Hamile kalmak ve daha sağlıklı bir hamilelik geçirmeniz için öncelikli olarak vücudunuza iyi bakmanız ve bol sıvı tüketmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda hareket etmek de sizin daha rahat bir süreç geçirmenize yardımcı olacaktır. Buna ek olarak doktorunuzun tavsiyelerine de uymak daha kolay bir gebelik şansı ortaya koyar.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir