Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

İlişkilerde Kaybedilen Güven Geri Kazanılır Mı? İlişkilerde Kaybedilen Güven Geri Kazanılır Mı?
Kadın – Erkek ilişkilerinde en büyük problem kuşkusuz güvem problemidir. İlişkide dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güven ilişkisi nedir sorusuna cevap bulmak ve... İlişkilerde Kaybedilen Güven Geri Kazanılır Mı?

Kadın – Erkek ilişkilerinde en büyük problem kuşkusuz güvem problemidir. İlişkide dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güven ilişkisi nedir sorusuna cevap bulmak ve ilişkiyi bunun üzerine kurmaktır. Güven noktasında bir kayıp yaşanması durumunda bunun tekrardan onarılması oldukça zordur. Özellikle bu güven kaybı aldatma – aldatılma üzerine ise ne yazık ki bu durumun onarılması çok zordur. İnsanlar sevdikleri kişilere güven duymak isterler, ilişkilerini bu zemin üzerine kurmak isterler. Bunun için karşınızdaki kişiyi iyi tanıyıp ona göre bir tutum sergilemenizde fayda olacaktır.

İlişkilerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çiftlerin güven ilişkisi kavramına olan yaklaşımı.

Güven Kaybı Sorununu Çözmenin Yolları

Güven kaybı yaşanması durumunda kendinizi ona ispatlamanız gerekmektedir. Güven sorunu nasıl çözülür gibi bir soruya verilecek en iyi cevap budur. Kendinizi ispatlamak. Karşınızdaki kişinin şüphe duyduğu durumun tamamen yanlış olduğunu ona ispatlamanız gerekmektedir. Bunun için gerekirse kendinizden bir kereliğine taviz vermeniz fayda olacaktır. Ve en önemlisi güven kaybına neden olan problemi tekrar yaşatmamanız gerekir. İkinci ve hatta üçüncü kez yaşanan güven kaybının telafisi ne yazık ki çok zordur. Bu noktada tekrar güven kazanmanız neredeyse imkansız bir hale gelecektir. Güven sorununu çözmenin bir başka yolu ise sevgilinize/eşinize olan sevginizin büyüklüğünü ona göstermektir. Emin olun bu size güven duymasını sağlayacak ve şüpheleri ortadan kaldıracaktır.

Güven kaybı sorununu çözmenin ilk adımı kendinizi ispatlamaktan geçiyor.

Güven Olmayan İlişkiler Kopmaya Mahkumdur

İçerisinde güven barındırmayan ilişkilerin sürmesi neredeyse imkansızdır. Hem kendinize hem de karşınızdakine mutlaka güven duymalı ve ilişkinizi bu temeller altında sabitlemelisiniz.

Güven olmayan ilişki günün birinde kopmaya mahkumdur.

Güven olmayan ilişki bir noktadan sonra birbirine yabancı iki insanı ortaya çıkaracak ve iki tarafın ayrı hayatları olacaktır. Güven duygusu ilişkinin orta direğidir, mutlaka olmalı ve asla kaybedilmemelidir. İlişkilerinizde güven problemini ortadan kaldırırsanız uzun bir ilişki yaşamaya başlayabilirsiniz.

 

 

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir