Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

İlişki Sorunsalı, İlişkiniz Evliliğe Mi Gidiyor? İlişki Sorunsalı, İlişkiniz Evliliğe Mi Gidiyor?
Her ilişki bir süreç, her süreç bir sorunsal. Duygusal dürtülerin ve toplumsal baskıların en çok baş gösterdiği yer iki birey ve olası ilişkileri. Önceleri... İlişki Sorunsalı, İlişkiniz Evliliğe Mi Gidiyor?

Her ilişki bir süreç, her süreç bir sorunsal. Duygusal dürtülerin ve toplumsal baskıların en çok baş gösterdiği yer iki birey ve olası ilişkileri. Önceleri ‘ Biz sadece arkadaşız’ ile başlayan cevaplar bir noktada cevapsız sorularla karşılaşmak zorundalar, işte orası biz neyiz? İlişkinizi nasıl tanımlarsınız testleri vb. Siz bu sorunsalın neresindesiniz yoksa ilişkiniz evliliğe mi gidiyor?

Her şey çok güzel ancak sizin bile cevaplayamadığınız sorular var, yanlış anlaşılmamak adına da belli edemedikleriniz. Tüyolar benden, işte ilişki sorunsalınız ve sürecinizde nerde olduğunuzu konumlandıracak ipuçları;

Ailesiyle tanıştınız mı? Aileler tanıştı mı?

Nereli olursanız olun, her coğrafya da aile hep önemlidir. Herhangi bir ilişkinin herhangi bir evresinde aileler müdahil olmuşsa, bu ilişkinizde ciddi olduğunuzun en büyük kanıtıdır. İki tarafın da hata yapma lüksü çoktan ellerinden alınmıştır. Avantaj sağladığı kadar dezavantajı da vardır. Belki birlikte daha kolay dışarı çıkabiliyorsunuzdur, daha çok vakit geçirebiliyorsunuzdur ancak bu bir an evvel bu ilişkinin evlilikle sonuçlandırılması gerektiği baskısını da beraberinde getirecektir. El alem ne der? Sorunsalı burada devreye girerek süreci hızlandıracaktır kulaklarınızı tıkayıp her anın keyfini çıkarmaya devam edin. Bu arada eğer birisi sizi ailesiyle tanıştırmışsa ilişkinizin evliliğe gittiğinin en büyük ipucudur bunu görmezden gelemezsiniz.

Birlikte bir gelecek hayali kuruyor musunuz?

Karşılıklı çıkarlar doğrultusunda yaşanan ilişkiler somut olaylar ve eylemler üzerinden yol alır. Duygusallığın bu tarz ilişkilerde çok yeri yoktur. Eğer süreç bundan farklı olarak duygusal bir bütünlük çerçevesinde ilerliyor ise hayal kurmak kaçınılmazdır. Siz bu hayallerin neresindesiniz? Esas olan kurduğu hayallerde siz var mısınız? Sizi hayallerinde nereye konumlandırıyor. Eğer ki birlikte hayal kuruyor ve başrolleri paylaşıyorsanız, gülümseyin, mutlusunuz. Hayal kurmak iyidir. Farkında olun olmayın, konuşmalarda evimiz şöyle olur, hemen çocuk yapmayalım gençliğimizin tadı çıkaralım ile devam eden cümleler bu ilişkinin bir heves olmadığının kanıtıdır. Bu da sizi mutluluğa bir adım daha yaklaştırırken evliliğe de koşar adım gitmenizde yardımcı olacaktır.

Sık sık küser misiniz? En uzun ne kadar süre küs kalırsınız?

En fazla bir iki gün.

Biz hemen barışırız ya.

1 hafta bile konuşmadığımız olur.

O arayana kadar asla aramam.

Dediğinizi duyar gibiyim. Paylaşım gereken her eylemde sorunlar muhakkak olacaktır. Kim ne derse desin yakın çevreniz ilişkinize çok yakın olmamalı, günümüz dünyasında kimse kimsenin mutluluğuyla mutlu olmaz, onlar eskidendi, bunu unutmayın. Her ne olursa olsun yapıcı ve çözüm odaklı olmaktan gocunmayın. Göreceksiniz ki kazanacaksınız, kazanırken de aslında etrafınızda ne kadar da kaybetmenizi bekleyenlerin olduğunu fark edeceksiniz. İşte tam da burada sorduğum soruya en kısa zamanda biz hemen barışırız  cevabı vererek ilişkinizi bir adım daha öteye taşıyabilir, hayallerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ortak ilgi alanlarınız var mı?

Birlikte vakit geçirmeye başladığınız andan itibaren ortak nokta arayışınız siz isteseniz de istemeseniz de başlamıştır. İlk etapta birçok şey görmezden gelinir. Ancak bu arayış çok geçmeden çiftlerin birbirlerini değiştirmeye başladığını fark etmelerine sebep olmaya başlar. Aslında güzeldir değişerek dönüşmek her ilişkide yaşanır muhakkak. Sevmediğiniz şeyleri yemek, istemediğiniz şeyleri sevgiliniz istedi diye giymek durumunda kalabilirsiniz. Bu bir baskı olmaktan ziya de karşı tarafa mutluluk getiriyorsa buna göz yumulmalıdır. Çok zaman geçmeden ortak ilgi alanları da bulunur ve mutluluk Nirvana ile buluşur. Alttan alıp saygılı olmayı unutmayın.

Kiminin ilk sorusu, kiminin son sorusu Ona güveniyor musun?

Herkes güvenir kendince sevdiğine. Onunla alakalı hiçbir soru işaretini konduramaz söz konusu güven olduğunda sevdiceğine. Eğer hiçbir konuda kuşku duymuyorsan, güveniyorsundur. Ve eğer güveniyorsan da çok ta fazla irdelemenin anlamı yoktur. Hayatınızın aşkını örselemeyin. Çok mutlu olun. İlişkinizi evlilikle taçlandırabilirsiniz artık.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir