Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Hindistan Cevizi Yağı Saç Kürleri Hindistan Cevizi Yağı Saç Kürleri
Son yılların popüler bakım yağı Hindistan cevizi yağı saça kullanımı gittikçe yaygınlaşırken farklı kürler ile Hindistan cevizi yağının saça etkilerini arttırmanın mümkün olduğunu görebiliyoruz.... Hindistan Cevizi Yağı Saç Kürleri

Son yılların popüler bakım yağı Hindistan cevizi yağı saça kullanımı gittikçe yaygınlaşırken farklı kürler ile Hindistan cevizi yağının saça etkilerini arttırmanın mümkün olduğunu görebiliyoruz. Saçın dış yüzeyinde kalıp geçici etkiler yaratan diğer yağların aksine saçın protein yapısına katılarak koruyucu ve besleyici özelliği ile çok daha etkili sonuçlar yaratan Hindistan cevizi yağı saça uygulama yöntemlerine göz atacak olursak:

Shea Yağı İle:

Diğer adı karite olan shea meyvesi de Hindistan cevizi gibi tropikal bölge meyvelerinden biridir. Shea yağı Hindistan cevizi yağına göre oldukça katı durumdadır. Uzun saçlar için 2 tepeleme yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 tatlı kaşığı shea yağını benmari usulü eritip yeterince karıştırdığınız zaman özellikle de kıvırcık ve buklelerini kaybetmeye başlamış, ama genel olarak her türlü yıpranmış saçlar için fazlasıyla onarıcı ve nem hapseden bir kür elde etmiş olacaksınız. Karışımın saçta kalma süresi etkisi açısından oldukça önemli. Bir gece bekletebilirseniz ertesi sabah tek şampuan ile arındırıp kremledikten sonra farkı göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Uzatma

Hindistan Cevizi Yağı Saç Uzatma

Lavanta Yağı İle:

Lavanta yağına ulaşamadığınız durumda kekik yağı veya çay ağacı yağı da kepekli saçlar için kullanabileceğiniz bir kürdür. Saç dipleriniz için yeterli miktarda 2-3 çay kaşığı Hindistan cevizine damlatacağınız birkaç damla lavanta, kekik veya çay ağacı yağı ile saç derinize masaj yapın. Hindistan cevizi yağı saça uygulama esnasında diplere yedirdikten sonra biraz sıcağa maruz kalması gerekeceğinden mevsime göre güneşte bekleyerek veya fön tutarak bunu mümkün kılabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Uygulama

Hindistan Cevizi Yağı Saça Uygulama

Biberiye Kürü:

Az önceki tarife benzer bir tarif de Hindistan cevizi yağı saç uzatma etkisi için gelsin. Diplere yedireceğiniz yeterli miktarda Hindistan cevizi yağına birkaç damla biberiye yağı damlatıp masaj yaparak yedirdiğiniz zaman saç diplerinde kan dolaşımını da hızlandırarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamış olacaksınız.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir