Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Her Yetişkinin Bilmesi Gereken Cinsel Bilgiler Her Yetişkinin Bilmesi Gereken Cinsel Bilgiler
Ülkemizde de hala tabu olarak görülse de aslında cinsellik yemek ve içmek gibi fizyolojik bir ihtiyaçdır. Cinsel olgunluğa erişmiş sağlıklı her bireyin yaşama hakkı olduğu... Her Yetişkinin Bilmesi Gereken Cinsel Bilgiler

Ülkemizde de hala tabu olarak görülse de aslında cinsellik yemek ve içmek gibi fizyolojik bir ihtiyaçdır. Cinsel olgunluğa erişmiş sağlıklı her bireyin yaşama hakkı olduğu bu eylem doğru kişi ile tatmin edici bir şekilde yaşandığında hayatının her anına pozitif katkı sağlayacaktır.

Cinsellik kulaktan dolma bilgilere teslim olmamalı

Yetişkinlerin çoğu cinselliği kulaktan dolma bilgiler ve yanlış algılara yol açan seks videoları ile öğrendiği için aslında gerçek anlamda yaşamış sayılmaz. Bu yüzden her yetişkinin bilmesi gereken cinsel bilgiler oldukça fazla. Çoğu toplumda okul çağındaki çocuklar için cinsel ders yer aldığı için yetişkinlik hayatında bilgi kirliliği yüzünden tatminsiz bir cinsel yaşamın önüne geçiliyor.

Hamile kalmak istemeyenler dikkat 

Hamilelik çocuk beklentisi olan çiftlerin bir mucizenin gerçekleşmesi anlamına geliyor. Ancak hamile kalmak istemeyenler için önemli bilgileri göz ardı etmemek gerekiyor. Örneğin erkeğin spermi vücutta ortalama bir hafta kadar yaşayabilir. Bu yüzden istenmedik gebeliklerin önüne geçmek için bu bilgiyi ciddiye almak şart

Orgazm ve doğurganlık

Orgazm olabilmek her cinsel birlikteliğin sonunda istenen hedeftir. Ancak kadınlar erkeklere nazaran bu konuda daha çok sıkıntı yaşarlar. Oysa orgazmın doğurganlık ile bağlantılı olduğu tespit edilmiştir. Kaliteli bir orgazm doğurganlığı da arttıracak kadar etkilidir.

Ayrılık erkekleri vuruyor

Çiftler arasındaki istenmeyen ayrılıklar araya başka birileri girmediği sürece sadece duygusal değil fizyolojik değişikliklere de yol açıyor. Zira uzun süre partnerinden ayrı kalan erkeklerin sperm sayısında düşme tespit edilmiştir.

Cinsel hastalıklara karşı önlem şart

Cinselliğin en keyifli spor olduğunu iddia edenler bu konuda yanılmıyor. Çünkü araştırmalar yaklaşık yarım saatlik aktif bir cinsel ilişki sırasında 200 kalori yakıldığını göstermiştir. Cinsellik keyifli olduğu kadar korunmasız cinsellik hastalıklara da davetiye çıkarır. Bu yüzden aktif bir cinsel hayatı olan bireylerin cinsel sağlık testleri ve kontrollerini mutlaka yaptırmaları gerekiyor.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir