Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Hayattan Daha Fazla Zevk Almanızı Sağlayacak 3 Unsur Hayattan Daha Fazla Zevk Almanızı Sağlayacak 3 Unsur
1.İnsanlara bakarken bir aynaya baktığını unutma Hepimiz birer insanız ve hayatın farklı rollerini üstlenmiş birer figüranız. Nasıl bir filmde ihtişamlı bir zenginliğe sahip olan... Hayattan Daha Fazla Zevk Almanızı Sağlayacak 3 Unsur

1.İnsanlara bakarken bir aynaya baktığını unutma

Hepimiz birer insanız ve hayatın farklı rollerini üstlenmiş birer figüranız. Nasıl bir filmde ihtişamlı bir zenginliğe sahip olan birisi ve kıt kanaat geçimini sağlayan aktörler gibi. Hepimizin farklı kimlikleri, farklı yaşantısı ve hayatı var. Bugün sıkça rastladığımız şu kıyafet meseleleri…

İnsanları kıyafetleriyle yargılamak kadar aciz bir durum olduğunu sanmıyorum. Sizinle alaycı bir tavırla konuşan ya da yanlış hitaplarda bulunanlar nasıl sizin sinirlenmenize neden oluyorsa, bizlerde başkalarıyla konuşurken aramıza bir ayna tutmalıyız. Ve unutulmaması gereken bir şey var. Tüm saygınlığını, varlığını ve ihtişamını bir dakika içerisinde kaybedebilirsin ama içimize işlemiş iyimser duyguları her daim içimizde tutarız. İşte asıl servet iyiliktir.

2.SAYDAMLIK

Dünyamızı daha yaşanılabilir kılmak için içimizi, dilimizle ve hareketlerimizle göstermeliyiz. Farklı benlikler öne sürerek asıl kimliğimizi kaybetmeyelim. Çünkü asıl kimliğimizi kaybettiğimiz zaman hayatın akışına kapılıp yanlış mutluluklarla hayatımızı devam ettiririz bunun da bize kazandırdığı tek şey koca bir hiç olur. Belki bir çok şey kazanabiliriz. Evler, arabalar ve dükkanlar bunlarla kendimizi avutmuş olabiliriz ama biz değilde başkası kazanmış olur. İçimizde ki benlik değil. Dışa gösterdiğimiz yalancı benliğimiz olur. İnsanlara karşı yaklaşımımız da şeffaf olun. Dilinizle içinizi, hareketlerinizle benliğinizi yansıtın. Hepimiz yalanlara maruz kalmışızdır değil mi? Aldatılmaya, ihanete..

Hislerinizi düşünün, içinizde ki o acıyı, hayal kırıklığını o halde bizi dağıtan yaraları başkalarına sergilemeyelim.

3.Gülümseyin

Hani derler ya otur iki dişiniz görünsün. Suratınıza yapışıp kalmış samimiyetsiz gülüşlerden kurtulun, samimiyetle gülün. Sadece bir saniye düşünün bir patronun, şirkette çalışan insanlara samimi gülüşünü ya da caddelerde hava uçuşan kahkaha sesleri, birbirlerine selam veren iki insanın suratında ki gülümsemeyi düşünün işte burada birleşsin kopan tüm ipler. İnsanlık adına gülümseyelim. Unutmayın ki herşeyin başı mutluluktur.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir