Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Hamilelikte Seks Hamilelikte Seks
Hamilelikte seks, sadece kadınların değil erkeklerin de bilgi sahibi olması gereken bir konu. Öncelikle en çok merak edilen 3 soruyu derledik. Bu yazıda hamileyken... Hamilelikte Seks

Hamilelikte seks, sadece kadınların değil erkeklerin de bilgi sahibi olması gereken bir konu. Öncelikle en çok merak edilen 3 soruyu derledik. Bu yazıda hamileyken ilişkiye girilir mi, hamilelikte ilişkinin zararları ve hamilelikte kaçıncı aya kadar ilişkiye girilebilir sorularına cevap vermeye çalışacağız. Anne adaylarının çoğu, kulaktan dolma ve yüzeysel bilgiye sahip olmalarından dolayı hamilelik döneminde cinsel ilişkiyi askıya almaktadır. Ancak her konuda olduğu gibi bu konuda da uzmanları dinlemekte fayda var. Biz de anne ve baba adayları için bu muallak soruları açıklığa kavuşturduk.

Hamilelikte seks çiftlerin merak ettiği ve kaygılandığı bir konu olsa da uzmanların açıklamaları kaygıları giderecek yönde.

1- Hamileyken İlişkiye Girilir Mi?

Kadın doğum uzmanlarının  hamileyken ilişkiye girilir mi? sorusunun cevabı birçok kadını şaşırtmıştır.  Uzmanlar hamilelikte ilişkiye girmesinde herhangi bir sorun olmadığı, bebeğe ve anneye herhangi bir zarar gelmeyeceğini belirtmektedir. Hatta ilişkiye girmeniz, serotonin hormonunu arttırıp bebeğin gelişimine olumlu katkı sağlayacağından ilişkiye girmenizi önermektedir. Ayrıca hamilelik döneminde fiziksel temasın bebeğin gelişimi açısından oldukça önemli olduğunu belirtmektedir.

hamilelikte cinsel ilişki konusunda uzmanlar çiftlere dikkat edilmesi gereken konuları belirtiyor.

2- Gebelikte İlişkinin Zararları

Yukarıda belirttiğimiz gibi hamilelike ilişkinin zararları olmadığı gibi aksine yararlı vardır. Bebeğin amniyon sıvısı fiziksel değişimleri içine hapsedecek şekilde olduğundan bebeğe bir zarar gelmemektedir. Ancak bu her ay ilişkiye girebileceğiniz ve hangi sıklıkla ilişkiye girebileceğiniz konusunda yeterli bilgi vermemektedir. Biz de bu soruların cevabını aşağıda vermeye çalıştık.

Hamilelikte cinsel ilişki çocuğa zarar vermese de uzmanların bu konuda öneri ve görüşleri var

3- Hamilelikte Kaçıncı Aya Kadar İlişkiye Girilebilir?

Hamilelikte kaçıncı aya kadar ilişkiye girilir sorusuna uzmanlar yine şaşırtıcı bir cevap vermekteler. Uzmanlar sağlık açısından sorunu bulunmayan anne adaylarının gebeliğin ilk ayından son ayına kadar ilişkiye girmenin herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtmiştir. Ancak gebeliğinizde erken doğum riski, vajinal kanamalar, düşük tehlikesi bulunuyorsa uzmanlar anne adaylarına ilişkiyi yasaklamaktadır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir