Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Hamilelikte Beslenme Listesi Hamilelikte Beslenme Listesi
Hamilelik döneminde beslenirken kendinize hayatınızın her döneminden daha çok dikkat etmeniz gerekir. Bu dönemde toplumumuz özellikle nasıl besleneceği konusunda net bilgilere sahip değil. Biz... Hamilelikte Beslenme Listesi

Hamilelik döneminde beslenirken kendinize hayatınızın her döneminden daha çok dikkat etmeniz gerekir. Bu dönemde toplumumuz özellikle nasıl besleneceği konusunda net bilgilere sahip değil. Biz de hamilelik döneminde beslenmenin nasıl olması gerektiğini kısaca anlatmak adına böyle bir başlık açtık.

Hamilelikte beslenme diyetiysen uzmanlar tarafından hamilelik beslenme menüsü olarak profesyonelce hazırlanıp anne adayının kullanımına sunulur. Bu programlar kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı bu programların diyetisyen uzmanlarından alınmasını öneriyoruz. Genel olarak uzmanlar 3 ana öğünü destekleyen ara öğünlerle günlük program hazırlamaktadır.

Az az ve sık sık beslenmeyi uygun gören uzmanlar özellikle “düzenli” bir programa uyulmasının çok büyük önem arz ettiğini belirtmekteler. Bebeğin gelişimi açısından yediğiniz, içtiğiniz her şeyin hatta soluduğunuz havanın içeriği bile önem taşımakta. Biz de sizlere örnek bir hamile beslenme menüsü sunarak konuyu biraz daha açıklığa kavuşturmak istiyoruz.

Hamilelik döneminde örnek beslenme menüsü

Sabah:

 1. 1 su bardağı süt
 2. 1 yumurta
 3. 30 gr peynir
 4. 1 tatlı kaşığı bal, reçel, pekmez
 5. 5 adet zeytin
 6. 50 gr ekmek
 7. Söğüş salata

Kuşluk:

 1. 1 meyve
 2. 1 bardak süt

Öğle-Akşam:

 1. 1 kase çorba
 2. 2 yemek kaşığı makarna veya pilav
 3. Yeşil salata
 4. 1 meyve
 5. 1 kase yoğurt
 6. 2 dilim ekmek
 7. 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği
 8. 5 köfte kadar yağsız 45 gr et ( tavuk, balık, dana eti vs.)

İkindi:

 1. 1 meyve
 2. 1 su bardağı süt

Yatmadan Önce:

 1. 1 su bardağı süt
 2. 1 dilim ekmek
 3. 30 gr peynir

Yukarıda belirttiğimiz gibi hamile beslenme menüsü programları kişiden kişiye değiştiği için bu hamilelik beslenme menüsü listelerini uzman diyetisyenler tarafından tedarik etmenizi şiddetle öneriyoruz. Aksi takdirde yanlış beslenme menüsü olumsuz sonuçlara yol açacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir