Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Hamilelikte Baş Ağrısı Hamilelikte Baş Ağrısı
Hamilelik süreci oldukça zor ilerleyen bir süreç olmakla birlikte anne için de sıkıntılı bir süreç haline gelebilmektedir. Bunun en temel sebebi ise hormonsal birtakım... Hamilelikte Baş Ağrısı

Hamilelik süreci oldukça zor ilerleyen bir süreç olmakla birlikte anne için de sıkıntılı bir süreç haline gelebilmektedir. Bunun en temel sebebi ise hormonsal birtakım değişiklikler farklı sorunlara yol açabilmektedir.

Hamilelikte Baş Ağrısı Olur Mu?

Anne adaylarının sıkça karşılaştıkları hatta birçoğunun bu sorun ile oldukça büyük sıkıntılar yaşadığı bilinmektedir. Annelerin ise sıkça sorduğu ‘hamilelikte baş ağrısı olur mu?’ sorusu da fazlası ile gündeme gelmektedir. Ancak uzmanlar baş ağrısının yöntemlerini ise anne adayları ile paylaşmaya devam etmektedir.

Neden Baş Ağrısı Olur?

Hamilelik sürecinde ki baş ağrısının en önemli faktörü genel olarak uykusuzluk, kan şekerinin düşmesi, doğru iç çamaşırı seçilmemesi olarak sıralanabilir. Göğüslerin iyi desteklenmesi vücut ve baş ağrısına da sebebiyet verebilmektedir. Fazla kafein de baş ağrısına oldukça etkili edebilmektedir.

Uyumak Baş Ağrısını Geçirir Mi?

Anneler baş ağrısı ile karşı karşıya kaldığına uyku seçeneğine başvurmaktadırlar. Ancak çok uyku veya az uykudan ziyade baş ağrısına en önemli şey kaliteli uykudur. Kaliteli olmayan uyku ise baş ağrısının en önemli tetikleyicisidir. Hamilelikte baş ağrısı nasıl geçer? diyorsanız uyku düzeniniz sağlamalı aynı zamanda da bol sıvı tüketimi gerçekleştirmelisiniz.

Hamilelikte Baş Ağrısı Ne Zaman Başlar?

Genel olarak hamile olan annelerin fazlası ile yaşadığı baş ağrısı sorunu herkeste görülmese de genel bir sorun haline gelmiştir. Baş ağrısı genel olarak hamilelik sürecini ilk 3 ayında anne adayının zorlamaktadır. Bunun en temel sebebi ise ilk 3 ay anne tamamen bir değişim evresine girer. Bu arada hormonsal dalgalanmalar söz konusu hale gelir.

Hamilelikte Baş Ağrısı İçin Alınacak Önlemler

Baş ağrısını geçirmek için aynı zamanda da daha rahat bir hamilelik geçirmek için öncelikli olarak günde 8 ile 10 bardak arasında şu tüketimini ihmal etmeyin. Stresten uzak durmanız da baş ağrısı yaşamamanız için en önemli etkenlerden birisi olacaktır. Kafein tüketimi de azaltılır ise daha iyi olacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir