Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Hamilelikte Adet Görülür Mü? Hamilelikte Adet Görülür Mü?
Bu yazımızda yine anne adaylarımızın kafasını karıştıran ve kulaktan dolma bilgilerle yanlış bilgilendirmeye maruz kalmış cevabı net olmayan bir soruya cevap vermeye çalışacağız. Hamilelikte... Hamilelikte Adet Görülür Mü?

Bu yazımızda yine anne adaylarımızın kafasını karıştıran ve kulaktan dolma bilgilerle yanlış bilgilendirmeye maruz kalmış cevabı net olmayan bir soruya cevap vermeye çalışacağız. Hamilelikte adet görülür mü konusu, hamilelik harici adet döneminde olduğu gibi her kadının bu döneme karşı verdiği tepkilerin de kişiden kişiye değişiklik gösterdiği biliniyor.

Hamilelikte adet görülür mü

Kadınların çoğu bu dönemde son adetini görür ve yumurtlaması ile hamile kalarak adet görmeye son verir. Bazı kadınlar ise görmeye devam eder ancak hamilelik döneminde adet görmek istisnai bir durumdur ve az sayıda anne adayında görülür. Hamilelik ilk ay döneminde ilk semptomlardan olan hamilelik yerleşme kanaması ve regl kanaması ile arasındaki farkı ayırt edememekten kaynaklanan gebeliği geç fark etme durumu ortaya çıkar. Peki bu ayrıma nasıl varabiliriz?

Hamilelik ilk ay döneminde yerleşme kanaması (implantasyon) embriyonun rahme ulaştıktan sonra oraya yerleşip kanama yaratması ile gözlemlenir. Hamilelik lekelenme görülmesi genellikle parçalar halinde gözlemlenebileceği gibi adet dönemine benzer kanamaların görülmesi de olasıdır. Kısa ve sancısız kanamalar anne adayına karnında bir insanın varlığının ilk habercisi olabilir. Ancak bu da istisnai durumları içerir, hamile olmasına rağmen hamilelik yerleşme kanaması görmeyen anne adayları da mevcuttur.

Hamilelik ilk ayda neler olur

Yerleşme Kanaması ve Regl Kanaması Nasıl Ayırt Edilir?

  1. Regl kanaması kızıla yakın yoğun bir kırmızı renk vermekte iken yerleşme kanaması soluk pembe veya soluk kahverengi rengini verir.
  2. Unutulmamalıdır ki yerleşme kanaması regl kanamasından “önce” gerçekleşir regl kanaması ise bildiğiniz gibi kişiden kişiye değişiklik göstererek her ay belirli zamanlarda gerçekleşir.
  3. Yerleşme kanaması 3 saat-3 gün arası sürer regl kanaması ise 10 gün sürebilir.
  4. Regl kanaması akışkandır yerleşme kanaması ise yoğun ve kıvamlıdır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir