Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir? Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir?
Hamilelikte alınan kilolar anneler tarafından oldukça rahatsız edici bulunmaktadır. Hamilelik kilosu ve yaraları kadınların vücutlarında çirkin görüntülere neden oluyor ve bu da kadınların moralini bozmak... Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir?

Hamilelikte alınan kilolar anneler tarafından oldukça rahatsız edici bulunmaktadır. Hamilelik kilosu ve yaraları kadınların vücutlarında çirkin görüntülere neden oluyor ve bu da kadınların moralini bozmak için yeterli bir sebep. Bu hususta uzmanların verdiği 5 temel tavsiyeyi aşağıdaki listede belirttik.

Hamilelik kiloları

Hamilelik kiloları

Hamilelik kilosunu vermek için aşağıda belirtilen tavsiyeleri uygulayın.

Hamilelik Kilosunu Vermek İçin Yapılması Gerekenler

  • 6 ay boyunca zayıflama diyet programı uygulayın

Bu devirde özellikle çok yağlı, şekerli ve unlu gıdalarla beslenmemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Şekerli ürünler sütünüzü arttırmamaktadır. Şekerli ürünlerin süt miktarını arttırdığının sadece bir şehir efsanesi olduğunu uzmanlar sık sık dile getirmektedirler.

  • Ayda 2 kilodan fazla kilo vermeyin

Hamilelik kilosunu vermek için giriştiğiniz bu zorlu programda ayda 2 kilodan fazla kilo vermemeye dikkat edin, aksi takdirde ani ve hızlı kilo vermeniz halinde verdiğiniz kilolara kısa süre içerisinde tekrar buluşma tehlikesi içerisinde olabilirsiniz.

  • Dengeli beslenmeye dikkat edin

Sadece bu dönem için değil, hayatınızın her döneminde düzenli ve dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz.

  • Mineralli gıdalardan yararlanın

Sebze ve meyvelerde bolca bulunan mineralli gıdaları tüketmeniz bu dönemde size çok yardımcı olacaktır.

  • Gerekli enerji miktarınızı bilin ve ona göre beslenin

Vücudun enerjiye ihtiyacı var. Günlük 2500 kalori alması gereken bir kişi günde 1500 kalori alıyorsa, bir süre sonra bedeni az kalori almaya alışıyor. Daha sonra birkaç gün bile 2000-2500 kalori alırsa kısa bir süre içerisinde kilo artışı oluşuyor. Bundan dolayı kendi bedeninizin ve beslenme alışkanlıklarınızın farkında olarak bu uygulamayı hayata geçirin.

Hamilelik kilo endeksi

Hamilelik kilo endeksi

Egzersizlere Hemen Başvurmayın

Hamilelik kilolarınızdan kurtulmak için ilk başvuracağınız yol diyet programı olmalıdır. Nedeni ise; özellikle anne sezeryan doğum yaptıysa bedenini ve dikiş yaralarının zarar görmemesi adına egzersiz programlarına başvurmaması önerilir. Ancak 6 ay sonra, dikiş izleri geçmesinin ardından egzersiz yapmaya hafif aletllerle başlamak uygundur. Bu egzersizlerin de haftada 2-3 kez yapılması önerilmektedir.

Hamilelik Kilo Endeksi

Hamilelik kilo endeksi oranlarını normal seviyede tutmanız hem hamilelik esnasında hem de hamilelik sonrasında, hamilelik kilosunu vermek adına atacağınız adımlarda size destek olmaya yetecektir. Hamilelik kilosu gözde büyütülecek bir durum değildir. Disiplinli ve azimli çalışmayla istediğiniz sonuçlara sabır gösterek ulaşabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir