Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar? Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?
Hamilelik belirtileri adet gününün gecikmesi, göğüste hassasiyet, meme ucunun belirgin hale gelmesi, pembeye yakın hafif kanama, sık idrar atma, halsizlik, midenin bulanması, şişkinlik, kokulara... Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Hamilelik belirtileri adet gününün gecikmesi, göğüste hassasiyet, meme ucunun belirgin hale gelmesi, pembeye yakın hafif kanama, sık idrar atma, halsizlik, midenin bulanması, şişkinlik, kokulara karşı aşırı duyarlılık, vücut ısısının yükselmesi ve duygusallıktır. Bazı kadınlarda belirtiler kendini aşırı gösterirken, bazılarında hiç gözlenmeyebilir.

Hamileliği Fark Etme

Genellikle hamilelerin birinci haftada karşılaştıkları durum adetin gecikmesidir. Yani hamilelik belirtileri ne zaman başlar sorusuna cevaben aslında dikkat edilirse ilk haftadan başlar.

Hamilelikte Göğüslerin Durumu

Hamile kadınların göğüslerinde o güne kadar hiç hissetmedikleri bir hassasiyetve aşırı şişlik söz konusudur. Ayrıca memenin ucu belirginleşir ve rengi koyulaşır.

Hamilelikte Kanama

Genellikle nadir olarak görülen pembeye yakın hafif kanama, hamileliğin ilk haftasının belirtisidir. Adetin başlangıç kanamasıyla karıştırılabilir. Korkulacak bir durum değildir.

Hamilelikte Sık İdrar Atma

Hamilelerin sık sık idrar atmasının nedenlerinin ilki artık iki kişinin idrarının vücuttan atılmasıdır. İkinci neden bebek büyüdükçe idrara çıkma hızlanır, çünkü bebek annenin idrar kesesine ağırlığı ile baskı yapar.

Hamilelikte Halsizlik

Bebeğin oluşabilmesi için annenin vücudu tüm enerjisini bu yolda kullandığından anneye enerji yetmeme durumu ortaya çıkar. Ayrıca hormon yapısının alt üst olmasıyla beraber de halsizlik yaşanır. Ama genellikle hamilelik belirtisi olarak halsizlik fark edilmez, çünkü toplumun çoğu günlük koşuşturmaların içinde zaten kendini bitkin hissetmektedir.

Hamilelikte Mide Bulantısı Ve Şişkinlik

Hamilelerin yüzde yirmi beşinde görülen mide bulantısı on iki hafta kadar sürer. Şişkinliğin yaşanmasının sebebi hormonların dengesiz olmasıdır.

Hamilelikte Kokulara Duyarlılık

Hormonlarla alakalı olan bu durum hamilelik boyunca sürer.

Hamilelikte Vücut Isısı

Normal vücut ısısından bir derece yüksektir.

Hamilelikte Duygusallık

Hamilelik belirtisi olan aşırı duygusallık hamilelik süresince devam eder.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir