Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Hamile Kalmanız İçin 5 Altın Öneri Hamile Kalmanız İçin 5 Altın Öneri
Mutlu bir evliliği taçlandırmak için birçok çift çocuk sahibi olmak istemektedirler. Doğan bebek ile evliliğe renk gelmekte ve mutluluğun kapıları daha fazla aralanmaktadır. Fakat... Hamile Kalmanız İçin 5 Altın Öneri

Mutlu bir evliliği taçlandırmak için birçok çift çocuk sahibi olmak istemektedirler. Doğan bebek ile evliliğe renk gelmekte ve mutluluğun kapıları daha fazla aralanmaktadır. Fakat stres, psikolojik gibi etmenlerin yanında oluşabilecek hormonsal bozukluklar ile çocuk sahibi olmak zorlaşabilmektedir. Oysaki biraz ek destek ile çocuk sahibi olunabilmektedir. Hamile kalma önerileri ile isteyen herkes hayalini kurdukları çocuğa sahip olabilmektedirler.

1) Hamilelik Öncesinde Muayene Olun

Hamile kalmak isteyenlerin öncelikli olarak, bir uzmana başvurmaları gerekmektedir. Bu sayede sağlıklı bir hamilelik yaşanabilmektedir. Yapılacak testler ile beraber, hamileliğe engel olacak veya sıkıntı yaratacak durumların önüne geçilebilmektedir.

2) Stresten Uzak Durun

Hiç şüphesiz hamileliğe en büyük engel stres olmaktadır. Oluşan düşüklerde de stresin büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı da psikolojik olarak ebeveyn adaylarının kendilerini hazırlamaları ve stresten uzak durmaları gerekmektedir.  Ayrıca sperm kalitesi için de baba adayının stresten uzak durması gerekmektedir.

3) Alkol, Sigara ve Kafeinden Uzak Durulmalı

Hamile Nasıl Kalınır? sorusunu soranlar mutlaka alkol, sigara ve kafeinden uzak durmalıdırlar. Hem annenin hem de doğacak bebeğe büyük zararı bulunmaktadır. Hamile kalmak isteyenlerin öncelikli olarak bu kötü alışkanları bırakmaları oldukça önemli bir noktada yer almaktadır.

4) Hamilelikte En Uygun Zaman

Kadınların hamile kalmak için öncelikli olarak yumurtlama günlerini öğrenmeleri gerekmektedir. Hamile kalma olasılığı bu günlerde daha fazla olduğu için bu zamanlarda daha sık ilişkiye girilmelidir. Bir uzman ile veya eczaneden alınacak ovulasyon testleri ile yumurtlama günü belirlenebilmektedir.

5) Hamile Kalmak İçin Doğru Pozisyon

Hamilelik yöntemleri ile isteyen herkes daha kolay bir şekilde hamile kalabilmektedir. Doğru pozisyonlar ile hamile kalma olasılığı artmaktadır. Spermin içeride daha fazla kalacağı pozisyonlar tercih edilmelidir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir