Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Güneş Lekelerini Geçirmek İçin Yapılması Gerekenler Güneş Lekelerini Geçirmek İçin Yapılması Gerekenler
Yaz aylarında güneşin yoğun ışığına maruz kalınmasıyla oluşabilen bronzluk dışında kızarıklıklar meydana gelebilir. Bazı kızarıklıklar iyileşemeyebilir ve lekelere dönüşebilir. Bu yüzden güneşe çıkmadan önce... Güneş Lekelerini Geçirmek İçin Yapılması Gerekenler

Yaz aylarında güneşin yoğun ışığına maruz kalınmasıyla oluşabilen bronzluk dışında kızarıklıklar meydana gelebilir. Bazı kızarıklıklar iyileşemeyebilir ve lekelere dönüşebilir. Bu yüzden güneşe çıkmadan önce sık sık güneş kremi sürülerek önlem alınmalıdır. Ama yine de buna rağmen yüzünüzde güneş lekeleri oluştuysa bunları doğal yöntemlerle tedavi edebilirsiniz. Güneş lekelerine ne iyi gelir?

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Lekelerden hızla kurtulmak için ertelememeye özen göstermelisiniz. Eğer ertelerseniz uzun vadede sıkıntı yaşanabilir. Peki bu güneş lekeleri nasıl geçer? Burada size göre birkaç öneri bulunmaktadır. Elinizdeki imkanlara göre hangisi size daha uygunsa onu deneyebilirsiniz.

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir?

Güneş lekeleri için maske uygulayarak lekelerin renginin açılmasında oldukça etkiler.

Güneş Lekeleri İçin Maske

Güneş Lekeleri İçin Maske Önerileri

  • Bir limon diliminin üzerini kaplayacak ve ince bir şekilde şeker koyun ve yüzünüze sürün. Yaklaşık 5 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık bir su ile yıkayın. Haftada bir iki kez uygulayın.
  • İlk önce bir tatlı kaşığından biraz fazla gül suyu ve bir çorba kaşığı sütü birbirine karıştırıp cildinize sürün. Kuruduktan sonra da bir domatesin yarısını pirinç ununa bandırarak cildinize dairesel hareketlerle 5 dakika masaj yaparak sürün ve 5 dakika da yüzünüzde bu maskeyi bekletin. Daha sonra da ılık bir suyla yıkayın. Son olarak da maskeyi uyguladığınız yerlere bir bakım kremi sürerek cildinizi nemlendirin.
  • İki üç tane patatesin kabuklarını soyun. Bir tencerenin içine koyun ve patateslerle aynı hizada olacak kadar su koyarak kaynamaya bırakın. Patatesler piştikten sonra suyu bir kapaklı bir kaba koyun ve soğumaya bırakın. Her gece uyumadan önce bir pamuk yardımıyla cildinize sürün ve kuruduktan sonra yüzünüzü yıkamadan uyuyun. Haftada iki üç kez bu işlemi uygulayın. Uzun vadede oldukça etkili olur. Ama muhakkak cildinizde uygulamadan önce bileğinizde test edin.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir