Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Gidilebilecek Müzik Festivalleri Gidilebilecek Müzik Festivalleri
“Müzik ruhun gıdasıdır…” (Sokrates) Ünlü felsefecinin de dediğini gibi müzik ruhumuzun gıdasıdır. Herkesin kendisine göre ilgilendiği hoşuna giden bir müzik tarzı vardır. Bu sebeple... Gidilebilecek Müzik Festivalleri

“Müzik ruhun gıdasıdır…” (Sokrates)

Ünlü felsefecinin de dediğini gibi müzik ruhumuzun gıdasıdır. Herkesin kendisine göre ilgilendiği hoşuna giden bir müzik tarzı vardır. Bu sebeple herkes kendi tarzını yansıtan müzikleri dinler bu tarz müzikler yapan mekanları ya da festivalleri takip eder.

Festivallere gitmeyi seviyorsanız şimdi sizlerle en iyi müzik festivallerini paylaşacağız.

Tomorrowland

Yabancı Müzik Festivallerinden Tomorrowland

Dünyanın En İyi Müzik Festivalleri;

  1. Tomorrowland / BELÇİKA; 2005 yılından beri düzenlenen dünyanın en büyük elektronik müzik festivalidir. Yüksek sesli müzik, ışık şovları, dünyaca ünlü DJ’ler eşliğinde muhteşem bir müzik şöleni yaşamak istiyorsanız mutlaka katılmalısınız.
  2. Coachella Festivali / Kaliforniya – USA; 1999 yılında ilk defa düzenlenen bu festival Colorado Çölü’nde her yıl gerçekleştirilmektedir. Dünyanın en prestijli festivalleri arasında yer almaktadır. Elektronik, hip-hop, rock ve Indie tarzda müziklerin olduğu festivalde birçok sanat eseri de sergilenmektedir. 8 ayrı sahne olması nedeniyle kendi müzik tarzınıza uygun sahnelerde eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz.
  3. Fuji Rock / Niigita – JAPONYA; 1997 yılından beri her yıl düzenlenen rock müzik festivalidir. Elektronik ve rock tarzda müzik sevenlerin tarzında profesyonel DJ’ler performans sergilemektedir.
  4. Burning Man / Nevada – USA; 1986 yılından beri gerçekleştirilen müzik festivalinde adını da aldığı “Yanan Adam” isminden festival sonunda tahta heykellerin yakılmasıyla sona ermektedir. Birçok müzik tarzının yanı sıra eşi benzeri olmayan sanat eserleri ile hem kulağa hem de göze hitap eden bir festivaldir.
  5. Exit / Novi Sad – SIRBISTAN; 2000 Senesinde başlayan bu festival birçok müzik tarzını içerisinde barındırmaktadır. Metal, rock, hip-hop, punk ve elektronik gibi farklı tarzlarda müzik gruplarının sahne aldığı bu festival dünyaca büyük ilgi toplamaktadır.
Zeytinli Rock Festivali

Türkiye Müzik Festivallerinden Zeytinli Rock Festivali

Türkiye Müzik Festivalleri;

  1. İstanbul Jazz Festivali; 26 yıldır devam eden festival caz tutkunlarına kapılarını açmaktadır.
  2. Chill-Out Festivali; 2006 yılından beri devam eden festival değişik konseptiyle ilgi çekmektedir.
  3. Zeytinli Rock Festivali; 2014 yılında başlayan festival rock severlerin vazgeçilmezleri arasındadır.
  4. Winterfest; 2016 yılından beri Uludağ’da yapılan festival kışın en ilgi gören festivaller içerisindedir.
  5. Holifest; baharın gelişinin kutlandığı Holifest, 2016 yılından beri Türkiye’de yapılmakta ve katılımcılar tarafından büyük ilgi toplamaktadır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir