Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Kadınlar İçin Nelerdir? Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Kadınlar İçin Nelerdir?
Spor salonları gerek maddi açıdan gerekse daha pek çok farklı açıdan herkese hitap etmeyebiliyor. Böyle durumlarda da devreye evde yapılabilecek spor hareketleri giriyor. Özellikle... Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Kadınlar İçin Nelerdir?

Spor salonları gerek maddi açıdan gerekse daha pek çok farklı açıdan herkese hitap etmeyebiliyor. Böyle durumlarda da devreye evde yapılabilecek spor hareketleri giriyor. Özellikle çocuklu kadınların evden sürekli çıkamadığı düşünülürse evde yapılacak spor hareketleri kadınlar için kurtarıcı hale geliyor.

Düz Karın İçin Mekik

Karın bölgesi pek çok kadın için sorunlu bölgeden biridir ve düz bir karın herkesin hayalidir. Evde bu düz karına sahip olmak için yapılacak olan ilk hareket düz mekiktir. Bunun için öncelikle ısınma hareketleri yapın ardından düz bir zemine yatarak ellerinizle boynunuza destek verin ve dizlerinizden kırdığınız ayaklarınızı yavaşça kendinize doğru çekin ve bu hareketi on beş defa tekrarlayın. İlk başlarda zor gelse de harekete alıştıktan sonra altı ay içinde etkili sonuç alacaksınız.

Düz karın içi mekik hareketi

Düz karın içi mekik hareketi

 

Evde Aletsiz Spor Mümkün

Evde spor yaparken bile yere yatamamaktan veya gerekli aletlerin olmamasından şikâyetçi olanlara özel sayılabilecek bir diğer harekette ise ihtiyacınız olan tek şey duvar. Evde spor hareketleri kadınlar için ne kadar kolay olsa da ısınamdan yapmak pek doğru değil bu yüzden yine ısınmadan bu harekete başlanmamalı.

Evde yapılacak spor hareketleri

Evde yapılacak spor hareketleri

 

Duvarda Şınavla Tanışın

Wall push olarak adlandırılan bu hareket kol ve omuz bölgesini çalıştıran oldukça faydalı bir hareket. Duvara doğru eğimli olmanız için ayaklarınızı geriye alın ve kollarınızı omuz hizanızdan biraz daha açıkta olacak şekilde tutun. Bir çeşit şınav çekiyormuş gibi parmak uçlarınızda yükselin dirseklerinizi bükün ve duvarı iterek uzaklaşın. Zamanla bu hareketinde sayısını arttırabilirsiniz

Steple Düz Karın ve Sıkı Kalçalar

Evde spor yapmak bayanlar için eğlenceli halde alabilir. Bu eğlenceyi yaratacak bir diğer hareket ise steptir. Bir sandalye ya da bir tabure yardımıyla yapılan bu harekette. Önünüzdeki sandalyeye bir adım atın ve bu sırada sırtınızı dik tutun daha sonra kendinizi sıkarak bedeninizi yukarı çekin ve ardından serbest bırakın aynı hareketi diğer bacağa da sırasıyla tekrarlayın ve her iki bacakta on beşer kez aynı hareketi yapın

 

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir