Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Evde Yapılabilecek 5 Basit Spor Hareketi Evde Yapılabilecek 5 Basit Spor Hareketi
Evde spor yapmak, spor salonlarına gitmeye göre bazı avantajlara sahiptir. En başta paranız cebinizde kalacaktır. Diğer bir avantajı ise, zamanını kendiniz belirleyebilmenizdir. Fakat spor... Evde Yapılabilecek 5 Basit Spor Hareketi

Evde spor yapmak, spor salonlarına gitmeye göre bazı avantajlara sahiptir. En başta paranız cebinizde kalacaktır. Diğer bir avantajı ise, zamanını kendiniz belirleyebilmenizdir. Fakat spor salonlarına düzenli gitmek zorunda olduğunuz gibi, bunu evde uygularken de belli bir programda yapmalısınız.

Spora Esneme Hareketleri ile Başlayın

Birçok insan evde spor yapsa bile, esneme hareketleriyle başlamayı unutuyor. Futbolcuların maçtan önce yaptığı hareketler maçta sakatlanmalarını önlüyor. Eğer bu şekilde başlamazsanız, sakatlanmaya davetiye çıkarmış olursunuz.

Duvarda Şınav Hareketi

Evde spor programı hazırladıktan sonra esneme hareketleriyle başlamalısınız. Duvarda şınav hareketi ise üst kol kasları, göğüs ve omuz için etkili bir egzersizdir. Ellerinizi duvara çok açık olmayacak şekilde yaslayın. Ayaklarınızı geriye alın ve vücudunuzu parmak ucunda yukarı kaldırın. Şınav çeker gibi duvarı, dirsekler bükülü bir şekilde ittirin. 15-20 kez uygulayın.

Evde Spor Programı

Evde Spor Programı İçerisinde Duvar Şınavı Hareketi Yer Alabilir.

Kalçayı Havada Tutma Hareketi

Bel, karın ve kalça kasları için ideal ve uygulaması oldukça kolaydır. Dizleriniz bitişik bir pozisyonda yere uzanın. Sadece kollarınızı tam yana doğru açın. Üst beden yerde kalarak siz nefes alırken, kalçanızı yukarıya kaldırın. Bu egzersizi nefes alıp verirken 15 kez yapabilirsiniz.

Eğlenceli Step-Ups

Bu egzersiz kalça, üst arka ve ön bacak kaslarının sıkılaşması için idealdir. Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Önünüzde alçak bir sandalye olsun. Bir bacağınızı sandalyenin üzerine atın. Sandalye üzerindeki bacağınızdan aldığınız destekle, vücudunuzu yukarı doğru kaldırın. 10-15 kez her iki bacakta uygulayın.

Evde Spor Hareketleri

Evde Spor Hareketlerinden Birisi Olan Yarım Çömelme Hareketi

Yarım Çömelme Hareketi

Evde spor hareketleri uygulanabilirliği bakımından keyiflidir. Kolay ve faydalı olan bu harekette, sandalyede oturuyor gibi çömelin ve ellerinizi öne doğru uzatın. Sırtınızı dik tutun ve 10’a kadar içinizden sayın. Bu egzersizi günde 8 kez tekrarlayabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir