Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Emzirirken Hamilelik Nasıl Anlaşılır? Emzirirken Hamilelik Nasıl Anlaşılır?
Biliniyor ki anneler bebeklerini iki yıl, bazen de daha fazla emzirirler. Peki biz kadınlar yeni bir bebeğe ya da evlada henüz kendimizi alıştırmışken yeniden... Emzirirken Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

Biliniyor ki anneler bebeklerini iki yıl, bazen de daha fazla emzirirler. Peki biz kadınlar yeni bir bebeğe ya da evlada henüz kendimizi alıştırmışken yeniden hamile kalabilir miyiz? Ya da bir bebeği emziriyor olmamız hamile kalmamızı engeller mi? Ya da emzirirken hamilelik nasıl anlaşılır? Gelin hep birlikle bu soruların cevabını öğrenelim.

Adet Gecikmesi

Emzirme döneminde kadınlar doğal surette adet görmeyebilir. Adet gecikmesi her ne kadar hamileliğin net belirtisi olmasa da hamileliğin belirtilerindendir diyebiliriz. Unutmayın vücudunuzda mukus (servikal sıvı) artışı varsa hamilesinizdir.

Anne Sütündeki Değişim

Anne sütündeki değişim, emzirirken hamile kalanların belirtilerinden biridir. Her ne kadar anne sütündeki besinsel içerik değişmese de hamileyken gebe kalan annelerin sütünün miktarında ya da tadında değişimler olabilir. Özellikle gebelik ilerledikçe anne sütü azalabilir. Bu durumda bebekleriniz de süte tepki verebilir.

Güçsüzlük ve Halsizlik

Emzirirken hamile kalan kadınlarda en sık gözlemlenen durum, halsizlik ve güçsüzlüktür. Bebek emzirirken daha da güçsüzleşen annelerde sık sık uyku ihtiyacı görülür. Hem kucaktaki hem de rahimdeki bebek anneyi fazlasıyla yorar. Bu  yorgunluğu en aza indirmek için annenin proteini yüksek besinler tüketmesi gerekir.

Göğüs Duyarlılığı

Genel anlamda hamilelik belirtilerinden biri olan göğüs duyarlılığı ya da hassasiyeti emziren kadınlarda daha sık görülür. Özellikle göğüs uçlarında sızı ve ağrı emzirirken hamile kalan kadınlarda sıklıkla görülür. Bu ağrı ya da emzirme sırasında en üst noktaya varabilir.

Sabahları Mide Bulantısı

Hamileliğin en belirgin özelliği olan bulantı emzirirken de gündeme gelir. Özellikle kokuların değişik gelmesi ve kusmayı tetiklemesi bu noktada normaldir. Şayet siz de özellikle sabahları kokulardan rahatsız oluyor ve kusma hissine kapılıyorsanız emzirseniz bile hamile olabilirsiniz.

İmplantasyon

Hamileliğin başlangıç aşamalarında gerçekleşen kan kaybına implantasyon diğer bir değimle yerleşme kanaması denir. Her hamilelikte görünmese de görüldüğü zamanlar hamileliğin 6. ile 12. haftası görülebilir.

Vajinal Salgı Artışı

Emziren anne hamile olduğunu anlamak için vajinadaki salgısını gözlemleyerek de anlayabilir. Vajina salgınız şeffaf ve esnek akıyorsa hamile olabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir