Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Elbise modelleri yaz aylarının şüphesiz en tercih edilen seçeneklerinden biri. Doğru elbise modeli ile şıklık yarışında siz de ipi kolaylıkla göğüsleyebilirsiniz. Elbise konusunda sorun... Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Elbise modelleri yaz aylarının şüphesiz en tercih edilen seçeneklerinden biri. Doğru elbise modeli ile şıklık yarışında siz de ipi kolaylıkla göğüsleyebilirsiniz. Elbise konusunda sorun yaşamak istemiyorsanız birkaç adıma dikkat ederek doğru seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz. Farklı desen ve modellerde elbiseler çıktıkça seçimler daha dikkatli yapılmaya başlanmıştır.

-Elbise boyu

Midi elbiseler genellikle bacak boyu uzun olan kadınlar için uygundur. Eğer boyunuz ya da bacak boyunuz uzunsa bu elbiseleri korkmadan tercih edebilirsiniz. Fakat kısa iseniz bu elbiseler sizi daha kısa gösterebilir. Bu nedenle elbise seçerken boyunu mutlaka kendinize göre seçin.

-Renk

Herkesin ten rengine uygun bir model bulunmaktadır. Kendi renginizi seçerek elbiseyi daha güzel taşıyabilirsiniz. Doğru rengi seçmediğinizde elbise sizi boğabilir veya çok daha patlak bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle elbise rengi dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur.

-Desen

Kilo probleminiz olduğunu düşünüyorsanız elbise deseni de sizin için önemlidir. Bazı elbise desenleri kişiyi daha kilolu göstermektedir. Bu nedenle desen seçimlerinizde daha dikkatli davranmalısınız. Bu tercih çiçek ve çizgi desenlerinde daha önemli bir konu olmaktadır.

-Dekolte

Bazı elbise modellerinde gereksiz dekolte bulunmaktadır. Eğer elbise kısa ise daha az dekolte elbiseyi ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle elbisenizin şıklığını korumak için fazla dekolteli olmayan modelleri tercih etmelisiniz. Uzun elbiselerde bel veya sırt dekoltesi elbiseyi daha çok ortaya çıkarmaktadır.

-Rahatlık

Elbise eğer sizi rahatsız ediyorsa tercihinizi tekrar gözden geçirmelisiniz. Özellikle yaz aylarında rahatlık daha çok önem kazandığı için tercihlerde rahatlığı da düşünmeniz gerekmektedir. Oturma pozisyonlarını da hesaba katarak doğru seçimi yapabilirsiniz.

Bu aşamalar dikkat ettiğinizde kendinize en çok yakışan elbiseyi seçebilir ve yazın en şık isimlerinden olabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir