Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Dünyanın En Zengin Kadınları Dünyanın En Zengin Kadınları
Forbes’in dünyadaki en zengin insanlar hakkında yaptığı son rapora göre, dünyadaki 2.153 milyarderin 243’ü kadın. Peki, kim bu kadınlar? Ne iş yapıyorlar? Net kazançları... Dünyanın En Zengin Kadınları

Forbes’in dünyadaki en zengin insanlar hakkında yaptığı son rapora göre, dünyadaki 2.153 milyarderin 243’ü kadın. Peki, kim bu kadınlar? Ne iş yapıyorlar? Net kazançları nedir? İşte merak ettiğiniz dünyanın en zengin kadınları ile ilgili cevaplar burada!

1-Françoise Bettencourt-Meyers

Net kazanç: $49.3 milyar, bu onu dünyanın en zengin kadını kim sorusunun yanıtındaki yıldız isim yaparken dünyanın en zengin insanları arasında 15. insanı yapıyor. Francoise Bettencourt Meyers, dünyanın en büyük kozmetik üreticisi L’Oreal’in % 33’üne sahiptir. Şirket daha önce 2017 Eylül’e kadar rahmetli annesi Liliane’ye bağlıydı.Forbes’e göre 1997’den beri L’Oreal’in yönetim kurulunda görev yapıyor. L’Oreal şirketi büyük bir marka ve 42.2 milyar dolar gelir elde ediyor ve Garnier ve Lancome markalarının da sahibi. Ayrıca, “Fransız biliminde ve sanatında ilerlemeyi teşvik eden” ailesinin kuruluşu olan vakıfın başkanlığını da yürütüyor. Bettencourt-Meyers aynı zamanda bir akademisyendir ve Yunan tanrıları ve Yahudi-Hıristiyan ilişkileri üzerine kitaplar yayınlamıştır.

Dünyanın en zengin kadını Forbes tarafından açıklandı

2-Alice Walton

Net kazanç: $44.4 milyar, bu onu dünyanın en zengin 17. insanı yapıyor.

Zengin kadın isimleri başlığına en uygun isimlerden Alice Louise Walton, 1949’da doğdu. Amerika’daki Wal-Mart zincirlerinin sahibi. Sam Walton ve Helen Walton’ın kızları, ayrıca John T. Walton, S. Robson Walton ve Jim Walton adında da üç tane kardeşi var. Wal-Mart için çalışan kardeşlerinin aksine kendisi sanatla ilgilenmeyi tercih ediyor. Arkansas’ta bulunan Bentonville’deki Kristal Köprüler Amerikan Sanatı Müzesini açtı.

3-Jacqueline Mars

Net kazanç: $23.9 milyar, bu onu dünyanın en zengin 33. insanı yapıyor.

1911’de dedesi Frank tarafından kurulan dünyanın en büyük şekerlemecisi olan Mars’ın üçte birine sahip. Aile şirketleri için yaklaşık 20 yıl boyunca çalıştı ve 2016 yılına kadar kurulda kalmaya devam etti. Şimdi ise Washington Ulusal Opera ve Ulusal Arşivler için kurullarda yer alan ve aynı zamanda bir hayırsever olarak tanımlanan biridir.

Dünyanın en zengin kadını en zenginler listesinde 15. sırada

4-Yang Huiyan

Net kazanç: $22.1 milyar, bu onu dünyanın en zengin 42. insanı yaparken Çin’in de en zengin kadını yapıyor.

Ohio Eyalet Üniversitesi’nden mezun olan Yang Huiyan, Çinli emlak üreticisi Country Garden Şirketindeki % 57 hissesinin çoğunu babasından devralmıştı.İnternet sitesine göre, Country Garden 2016 yılında dünyadaki en büyük üçüncü emlak geliştiricisidir. Yang, ayrıca bir Çinli eğitim şirketi olan Bright Scholar Education Holdings’e de başkanlık ediyor.

5-Susanne Klatten

Net kazanç: $21 milyar, bu onu dünyanın en zengin 46. insanı yapıyor.

Susanne Klatten, otomobil üreticisi BMW’nin % 19,2’sine sahip; erkek kardeşi Stefan Quandt ise % 23.7’ye sahip. M.B.A.’ya sahip bir ekonomist olan Klatten, büyükbabasının Altana AG’sini dünya standartlarında bir ilaç / özel kimyasal kuruma dönüştürdü. Klatten, yıllık satışlarda 2,5 milyar dolardan fazla para çeken Altana’nın tek sahibi ve başkan yardımcısıdır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir