Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Dünya’nın En Zengin Babaları Dünya’nın En Zengin Babaları
Her yerde bulunan ve çok fazla haber olan konulardan biri de dünyanın en zenginleridir. Bu konunun bu kadar çok haber olmasının nedeni tabi ki... Dünya’nın En Zengin Babaları

Her yerde bulunan ve çok fazla haber olan konulardan biri de dünyanın en zenginleridir. Bu konunun bu kadar çok haber olmasının nedeni tabi ki herkesin ortak noktası olan paradır. Paranın herkesi etkilemesi de internet üzerinden de okunacak olan para ile ilgili yazıların artmasına neden olmaktadır. Gerek magazinsel gerek ekonomi yönünde olan yazılar ile okuyucuların her konuda ilgisi çekmek istenmektedir. En çok kazanan kişiler genellikle erkek ağırlıklıdır. Bu yüzden de dünyanın en zengin kişileri olarak bakıldığında genellikle ilk sıralarda hep erkek çalışanlar görülmektedir. Kısaca dünyanın en zengin babalarının gelirlerine bakıldığında oldukça fazla olduğu gözlemlenmektedir.

Dünyanın En Zengin Babası

Hiç kuşkusuz ki dünyanın en zengin babası denince akla Facebook, Google Microsoft gibi firmaların başındaki kişiler gelirken aslında bambaşka birisidir. Meksikalı Telekomünikasyon devi Carlos Slim bu listenin başındaki kişidir. 6 çocuk babasıdır. Yaklaşık olarak 125,6 milyar TL veya 69 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin babası unvanını almaya hak kazanmıştır. Genellikle gazetelerde olmayı sevmese de çoğu kişi ekonomi haberlerinde görmektedir.

Dünyanın İkinci Zengin Babası

Carlos Slim’den sonra piyasada en çok kazanan kişi ise ilk akla gelen Microsoft ‘un sahibi Bill Gates’dir. 3 çocuk babası olarak Bill Gates’in bilinen 61 milyar dolarlık bir serveti vardır ve her geçen gün de bu artmaktadır.

Dünyanın Üçüncü Zengin Babası

Dünyanın üçüncü en zengin babası 3 çocuklu ABD’li Warren Buffett’dır. Ünlü ve başarılı yatırımcının bilinen 44 milyar dolarlık bir servetinin olduğu bilinmektedir.

Dünyanın Dördüncü Zengin Babası

Buffett’dan sonra gelen en zengin kişi ise Fransız iş adamı Bernard Arnault’dur. 41 milyar dolarlık bir kazancının bulunduğu bilinmektedir.

Dünyanın Beşinci Zengin Babası

İlk beşte yer alan son kişi ise Rus işadamı Roman Abramoviçtir. 12.1 milyar dolarlık kazancı ile dünyanın ilk 5 en zengin babası içerisinde girebilmeyi hak kazanmıştır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir