Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Doğru Ruj Seçimi Doğru Ruj Seçimi
Makyajın vazgeçilmezi dudakları ön plana çıkartan rujlardır. Kırmızısı, toprak tonları, matı,çeşit çeşit rujların olduğu makyaj dünyası düşünülürse doğru ruju bulmakta gittikçe zorlaşıyor. Ruj seçmek... Doğru Ruj Seçimi

Makyajın vazgeçilmezi dudakları ön plana çıkartan rujlardır. Kırmızısı, toprak tonları, matı,çeşit çeşit rujların olduğu makyaj dünyası düşünülürse doğru ruju bulmakta gittikçe zorlaşıyor. Ruj seçmek için birinci kural ten rengini bilmek ve ona göre seçimlerde bulunmaktır. Esmer, buğday, beyaz olarak sıralayabileceğimiz ten rengi tonları ruj seçiminde belirleyici oluyor.

Cilt Alt Tonunuzu Öğrenin

Doğru ruju seçmek için cilt alt tonunuda bilmek gerekiyor. Ruj seçiminde kolaylık sağlayacak bir püf nokta ise ruju bileğinizin iç kısmına sürerek tene uygunluğunu test etmektir. Esmer tene ve buğday ten sahiplerine, toprak tonları, koyu kırmızı tondaki rujlar yakışırken,  daha açık ten rengine sahip olanlara ise açık pembe ve kırmızı alt tonlu rujlar yakışmaktadır.

Nude Rujlar Hakkında

Esmer tene ruj seçerken açık tonlardan kaçınılmalıdır. Genellikle koyu tonlar tercih emesi gereken esmer tenliler ruj rengine yakın kalemle dudakları çerçeveleyerek daha kalıcı bir dudak makyajı elde edebilirler. Nude rujlar doğal makyaj için önemlidir. Eser miktarda pembe veya turuncu alt tonları içeren nude rujlar esmer tenler için uygun bir seçim olur.

Kırmızı Ruj Risklidir

Cilt alt tonuda ruj seçiminde önemlidir. Damarlarınız mavi renkte ise soğuk bir cilt alt tonuna sahipsiniz. Pembe, çilek tonları ve mavi tonlar içeren kırmızı renkler sizin ruj renginizdir. Yalnız kırmızı ruj kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlarda göz önüne alınmalıdır.

Dudak Yapısı Önemli

İnce bir dudak yapınız varsa ve esmerseniz kan kımızı sizin renginiz değildir. Eğer ki damarlarınız yeşil renk ağırlıktaysa cilt alt tonunuz sıcaktır. Sıcak kırmızılar, şeftali, mercan tonları sizin renklerinizdir. Hem yeşil hem mavi damarlar fazlacaysa nötr altona sahipsiniz ve tüm rujları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir