Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Doğayı Üstüne Geçir Doğayı Üstüne Geçir
2019 senesinin son ayına gelmiş bulunmaktayız artık. İşte merak edilen soruların başında `2018-2019 Kış modasına yön veren ufak dokunuşlar neler olacak? ‘ 1.Eski paltolarınızı... Doğayı Üstüne Geçir

2019 senesinin son ayına gelmiş bulunmaktayız artık. İşte merak edilen soruların başında `2018-2019 Kış modasına yön veren ufak dokunuşlar neler olacak? ‘

1.Eski paltolarınızı çöpe atmayın!

Uzun zamandır devam eden eskiye dönüş serüveni, kış modasının da odak noktası. Aman diyeyim, büyük annenizin paltolarına tekrardan bir gözden geçirin keza bu görselden sonra, gözünüze daha cazip gelebilir.

Düşük kollar ve iddialı renkler dikkat çekiyor. Buna uygun olarak seçilen bir aksessuar ile bir anda havanız değişecektir. Bu bir şal, ya da bir şapka olabilir. Eğer güçlü renkte, sarı tonlarında saç tonuna sahipseniz ona zıt tonda bereler, şapkalar sizi ön plana çıkaracaktır. Kabanla aynı ton kadife, süet, deri çantalar ise paltoyu daha da star parça yapacaktır.

2. Siyahtan vazgeçin.

Bir renk akımıdır gidiyor. Yeşil, mavi, pembe saçlar görüyorum etrafta. Hoşuma da gidiyor. Renk olmazsa olmaz efenim. Hele ki kıyafette, doğru bir kumaş seçimiyle tadından yenmez hale geliyor. Kışın yeşile ve doğanın muhteşem kahverengi tonlarına, bazense bir gülün kırmızısına hasret çekeriz. Bu sene buna son verip, bu renkleri üstümüzde taşıyoruz.

3.Aynı tonları birbirleriyle kombinlemekten çekinmeyin.

Moda son yıllarda tamamen yön değiştiriyor. Eskiye dönüş, rengarenk olma trendi derken şimdilerde ‘Tonsurton’ akımıdır gidiyor. ‘Nedir bu tonsurton?’ dediğinizi duyar gibiyim. Tonsurton; tek bir rengin alt ve üst tonlarını kullanarak kombin yapmaktır. Boğar mı acaba diye düşünebilirsiniz ama ben bayılıyorum.

4.Gerçek kürklere hayır, Peluş paltolara evet!

Bu parçaları kullanırken dikkat etmekte fayda var efenim. Belli bir bedene hitap eden bu pelüş kabanlar, kazaklar sizi olduğunuzdan iri gösterecektir. Bazılarımızın bu tarz problemleri olmadığından onlar bu paltoları rahatlıkla tercih edebilirler. Hatta bunu avantaja çevirebilecek okuyanlarım dikkat etmeliler. Bu kabanlar sayesinde daha uzun ve endamlı gözükeceksiniz.

Renk konusunda yine bağımsız olmanızda fayda var. Bu pelüş kürkler sizi oldukça zengin gösterebileceği gibi, yanlış kombinle vasat da gözükebilirsiniz. Kombinlerken dikkat etmeniz gereken şeyler, içinize de güçlü dokuda kumaşlar seçmeniz olacaktır. Deri bir pantolonla ya da kadife bir pantolonla pekala bir kombin yapabilirsiniz.

5.Feminen tavırlarınız üstünüzde can bulsun.

Özellikle iş hayatı olan kadınların çokça tercih ettiği takımlar, bu sene trend listelerine girdi. Bir çok hazır giyimde trend olan markaların bu seneki koleksiyonlarında mutlaka gördüğümüz bir görünüş bu. Çizgiler paltolarda ve takımlarda bizlerle buluştu. Ben sevdim!

Üste tam oturmaması, ve güzel bir spor ayakkabıyla kombin sonucu, arkadaşlarınızla kahve içmeye giderken rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir kombin.

6.Uzun çizmeler, uzun etekler ve sıra dışı renkler üçlemesi. Bu görünüşü seveceksiniz.

‘Kışın etek mi gidilir?’ dediğinizi duyar gibiyim. Zordur ama giyilir. Uzun çizmelerle arada kalmış uzunluktaki etekleriniz birbirine çok yakışacaktır. Hemen bakalım.

Bu kombini çok kısa bayanlara önermiyorum. Daha çok uzun ve bacakları kalın olan kişiler için avantajlı bir kombin olacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir