Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Doğal Makyaj Önerileri Doğal Makyaj Önerileri
Pratik makyaj teknikleri ile makyaj yapmak kadınların vazgeçilmezleri arasında. Tabii ki doğal makyaj seçimi yaşa, zamana, ortama bağlı olarak değişiklik göstermekte. Doğal makyaj, günümüzde... Doğal Makyaj Önerileri

Pratik makyaj teknikleri ile makyaj yapmak kadınların vazgeçilmezleri arasında. Tabii ki doğal makyaj seçimi yaşa, zamana, ortama bağlı olarak değişiklik göstermekte. Doğal makyaj, günümüzde kadınlar tarafından en çok tercih edilen makyaj tarzlarından biri. ‘Makyaj yapayım ama çok belli olmasın.’ diyorsanız bu tarz makyajlar tam size göre. Doğal makyajla hem şık hem de doğal olabilmek mümkün. Bu makyaj tarzıyla zamandan da istifade edebilirsiniz. Makyajın insana yapaylık katan değil, insanın güzelliğini destekleyen bir uygulama olduğu doğal makyajla bir kez daha onaylanıyor. Özellikle genç yaştaki kadınların tercih ettiği bu makyajın da tabii ki kendine has kuralları var.

Pratik makyaj teknikleri nelerdir

1. İnce Yapılı Ten Ürünleri Seçin

Çok kapatıcı fondötenler yerine BB krem kullanabilirsiniz. Ten ürünlerinin cilt renginizle bütünleşmesine dikkat edin ve cildinizde doğal durduğundan emin olun.

2. En Sade Göz Makyajı İçin Toprak Tonları Tam Size Göre

En sade göz makyajı için far rengi seçiminde özellikle toprak tonları gözlere hem estetik hem de doğal bir güzellik katıyor. Far seçiminize kahve tonlarını, açık pudra pembeleri ekleyebilirsiniz.

 3. Kendi Renginizde Allık Kullanın

Yanaklarınız kızardığında hangi rengi alıyorsa, o tona yakın bir allık kullanmak makyajınızı doğal hale getirmek için etkili bir yöntem. Yaz aylarındaysanız özellikle şeftali tonlarındaki allıkları tercih edebilirsiniz.

Hafif doğal makyaj tüyoları

4. Işıltı Kullanabilirsiniz

Özellikle yaz aylarında tercih edilen aydınlatıcılar, son birkaç yıldır makyajların vazgeçilmezi. Elmacık kemiklerinizin üstüne, burun ucunuza aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Aydınlatıcınızı zevkinize göre seçebilirsiniz. Uygulama yaptıktan sonra, aydınlatıcınızı güzelce dağıtırsanız, makyajınızı daha estetik ve doğal hale getirmiş olursunuz.

5. Hafif Doğal Makyaj İçin Rujunuzun Rengi Doğal Renklerle Uyumlu Olsun.

Hafif doğal makyaj için ruj seçimi, doğal makyajın en önemli adımlarından biridir. Rujunuzun rengi ne kadar doğala yakın bir renk olursa makyajınıza o kadar çok uyum sağlar. Ruj tercihinizde alışılmamış renkler seçmek bu makyaj tarzına uygun değildir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir