Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Değişmeyen Trend: Kırmızı Değişmeyen Trend: Kırmızı
Kırmızı her zaman iddialı ve çarpıcı bir renktir. Tüm görkemiyle geçmişten günümüze büyülemeye devam ediyor. Kimi zaman kıpkırmızı kimi zaman ise küçük bir detayda... Değişmeyen Trend: Kırmızı

Kırmızı her zaman iddialı ve çarpıcı bir renktir. Tüm görkemiyle geçmişten günümüze büyülemeye devam ediyor. Kimi zaman kıpkırmızı kimi zaman ise küçük bir detayda kendini gösteriyor.

Modanın Kalbi de Her Daim Kıpkırmızı

Kırmızı için en iddialı renk diyebiliriz. Doğru kullanıldığında bu renk ile tüm dikkatleri üzerinize çekmek mümkün. Kırmızıyı minik bir detay olarak kullansanız bile sade ve sıradan bir görünüm yakalayamazsınız çünkü bu renk detaylarda bile dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Beyaz, sade bir elbiseyi çarpıcı bir görüntüye ulaştırmak istiyorsanız kırmızı ruj veya büyük kırmızı küpelerden yardım alabilirsiniz. Bu görüntü zamansızdır. Yıllar sonra bakacağınız fotoğraflarda bile aynı çarpıcı etkiyi yaratacaktır. Kırmızı beyazın tam zıttı siyah renk içinde kurtarıcı bir hale gelebilir. Siyah elbisenizi kasvetli görüntüsünden iddialı bir görüntüye ulaştırmak için elbisenizin stiline uygun kırmızı ayakkabılar veya gösterişli bir kolyeden yardım alabilirsiniz. Eğer daha cesur bir kombine ihtiyacınız varsa son zamanların trendi olan kıpkırmızı bir görünümü de tercih edebilirsiniz. Bunun için kırmızı bir elbise, kırmızı ruj ve nude renk ayakkabılara ihtiyacınız var. Hepsi tamam olduktan sonra sizde hazırsınız. Umarım tüm gözlerin üzerinizde olacağını söylememize gerek yoktur.

Reklam Sektörünün Gözdesi

Kırmızı için reklamcıların en gözde renklerinden biridir diye söylemiş olsak abartmış sayılmayız. Bu renk diğer renklere göre daha dikkat çekici ve heyecan uyandırıcıdır. Bu yüzden büyük markalar logolarında ve konseptlerinde bu renge fazlaca yer verirler. Özellikle yiyecek sektöründeki markaların çoğu logolarında bu rengi kullanmaktadırlar. Fast food restorantlarının dekorasyonunda kırmızıdan vazgeçemeyişlerinin bir diğer nedeni ise bu rengin insanlar üzerinde psikolojik olarak heyecan ve hareketlilik uyandırmasıdır. Kırmızının yoğun olarak kullanıldığı mekanlarda müşteriler uzun vadeli oturamamaktadır. Kırmızı restoranlar da aynı zamanda açlık duygusu uyandırarak ısrarlı ama sessiz bir satıcı haline de gelebilir.

Ev Dekorasyonunda Kırmızıya Dikkat

Yoğun bir renk olmasından kaynaklı ev dekorasyonunda yapılacak en büyük hatalardan biri evin duvarlarında bu renge yer vermektir. Kırmızı renk uzun zaman diliminde baskı kurarak huzursuz hissettirebilir. Uzun saatlerin geçirildiği ev, ofis gibi ortamlarda yoğun olarak bu renge yer verilmemelidir. Kırmızının yoğun ve dikkat çekici hali bir avantaja dönüştürülmek isteniyorsa eğer objelerde bu renk rahatlıkla kullanılabilir. Önemli olan ise kusursuz objelerde bu renge yer vermektir. Çünkü bu renkteki objeler ne boyutta olursa olsun hemen dikkat çekeceklerdir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir