Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Çocuk Odası Dekorasyonu Çocuk Odası Dekorasyonu
Çocuğu olacağını öğrenen anne babalar aldıkları güzel haber sonrası çocuk odası dekorasyonu konusunda kararsızlığıa kapılırlar. Sürecin uzunluğu bebeğin cinsiyeti oda dekorasyonunu etkileyeceği için ebeveynler... Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuğu olacağını öğrenen anne babalar aldıkları güzel haber sonrası çocuk odası dekorasyonu konusunda kararsızlığıa kapılırlar. Sürecin uzunluğu bebeğin cinsiyeti oda dekorasyonunu etkileyeceği için ebeveynler hayal kurmaya araştırma yapmaya başlarlar. Mağazalardan, internetten hatta çocuğu olan arkadaşlarından fikirler alırlar. Çocuk odası dekorasyonu yaparken gereken bebeğin ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda hızla büyüyecek olması nedeni ile ilerleyen yaşlarda da kullanabileceği bir oda olmalıdır. Çocuk odasını etkileyen faktörler:

  • Çocuğun cinsiyeti
  • Yaşı
  • Çocuk odası olarak dekor edilecek odanın ölçüleri
  • Güvenilir alanın olması
  • Eğlenebilecekleri alanları olması

Kızımın Odasını Nasıl Dekore Edebilirim?

Anne-baba adayları kızımın odasını nasıl dekore edebilirim diye düşünmeye aslında gerek yok çünkü her şey takdir edersiniz ki sanki kız çocukları için tasarlanmış. Rengârenk ve o kadar çeşit söz konusu ki tabi bir de sizin hayalleriniz. Ama önceliğiniz güven olmalı çocuğunuz cinsiyeti ne olursa olsun güvenli şekilde hareket edebilmeli. Oynayabileceği alan tanınmalı ve oyuncakları bebekleri için rahatlıkla ulaşabileceği kutular kullanılabilir. Bebekler için raflar olabilir. Yatağı, kıyafet dolabı, komodini yaşı büyükse çalışma masası, makyaj aynası, giyinme dolabı olabilir. Kitapları için rafları unutmayalım. Kız çocuğunda renkler çok önemli duvar kâğıtlarında ya da boya seçiminde ve tabi ki mobilya renkleri çok önemli. Halıyı da unutmayalım.

Erkek Çocuk Odası Takımları ve Dekorasyonu

Erkek çocuklarında renk daha etkili tabi araba şeklinde yatak modelleri erkek çocuklarının dikkatini daha çok çeker. Erkek çocuk odası takımları ve dekorasyonu kız çocuk odası dekorasyonundan farklı olarak erkek çocuklarının tren yolu yada araba park alanı gibi oyuncakları sevdiği için dekorasyonda oyun alanı daha geniş tutulmalıdır. Erkeklerde seçilen renkler ise genelde mavi tonlarıdır.

Oyun Odası Tasarımı

Eğer evinizde böyle bir alanınız varsa çok şanslısınız. Oyun odası tasarımını kreş tipi bir oda olarak tasarlayabilirsiniz. Bolca rafa ve kutulara ihtiyacınız olacaktır. Ama bunun sonucunda da size çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirmek kalacak.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir