Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
Cilt bakımı çeşitli deformasyonlara karşı cildin direncini arttırmak ve oluşabilecek tahribatları önlemek adına yapılan oldukça popüler bir kişisel bakım uygulamasıdır. Cilt bakımı yaptırmak için... Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilt bakımı çeşitli deformasyonlara karşı cildin direncini arttırmak ve oluşabilecek tahribatları önlemek adına yapılan oldukça popüler bir kişisel bakım uygulamasıdır. Cilt bakımı yaptırmak için kimileri evde kendi yöntemleriyle idare ederken kimileriyse uzmanlara başvurmayı tercih ediyor. Cilt bakımı evde yapmayı tercih edenler için birkaç önerimiz olacak.

Evde Cilt Bakımı Yapanlar İçin Öneriler

Yüzünüzü Temiz Tutun

Cilt bakımında en önemli adım cilt ve yüz temizliğidir. Nemli ve temiz bir yüz için yüzünüzü bol bol yıkamalısınız. Temizleme sütleri ve yüz temizleme jellerinden yararlanabilirsiniz.

Diş Sağlığına Ve Temizliğine Önem Gösterin

Temiz ve pürüzsüz bir cildin en güzel süsü dişlerinizdir. Düzenli olarak bakım yaptırmanız ve fırçalamanız genel görünüşünüz için oldukça önemlidir.

Peeling İle Arının

Yüzünüze uygun peelingi dairesel bir şekilde yağlı bölgelere daha ağırlık vermek üzere yüzünüze uygulayın. Cildinizi ölü hücrelerden arındırma işlemi gören peeling uygulaması cilt bakımı yaptırmak adına en çok tercih edilen ve önerilen uygulamalardan birisidir. Peeling ardından limon suyunu pamuk yardımıyla yüzünüze sürmek de yararlı olacaktır.

Cilt Bakımı Evde

Cilt Bakımı Evde Yapılabilir Mi?

Tonik Kullanarak Cildinizi Temizleyin

Yüz temizleme ardından tonikleme uygulaması kesinlikle yapılmalıdır. Siyah nokta, sivilce oluşumunu engellemek ve cildin gözeneklerini temizlemek için gerekmektedir.

Buhar Uygulaması Cildinizi Canlandırır

Cilt bakımı doğal yöntemlerden en yaygın olan uygulamalardan biri de buhar uygulamasıdır. Siyah noktaları evde kendi imkanlarınızla temizlemek istiyorsanız gözeneklerin açılması için buhar kullanın. Bir tencereye 4 parmak su koyup kaynatın ve ocaktan alın. Yüzünüzü 10 dakika kadar, kısa mesafeden buhara tutun. Gözenekler açıldıktan sonra cildinizi tahriş edecek kadar sıkmadan temizleyin.

Cilt Bakımı Doğal

Cilt Bakımı Doğal Yollardan asıl Yapılır?

Nemlendirici Krem Sürmeyi Aksatmayın

Cilt temizliği kadar beslenmesi de oldukça önemlidir. Cilt yapınıza uyan bir nemlendirici seçmeniz cildinizi besleyecek ve temiz tutacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir