Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Cilde İyi Gelen 7 Farklı Besin Cilde İyi Gelen 7 Farklı Besin
Cildinizin pürüzsüz ve canlı görünüme sahip olmasında, yediğiniz şeyler büyük bir rol oynar. Özellikle cildinize kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız, sadece yediklerinize önem vererek, cilt... Cilde İyi Gelen 7 Farklı Besin

Cildinizin pürüzsüz ve canlı görünüme sahip olmasında, yediğiniz şeyler büyük bir rol oynar. Özellikle cildinize kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız, sadece yediklerinize önem vererek, cilt güzelliğinizi sağlamanız mümkün. Bunun için tüketebileceğiniz cilde faydalı besinler şunlar olabilir;

  1. Avakado

İçerisinde antioksidan ve amino asit barındıran avakado, cildinizin nemlenmesine ve yumuşamasına yardımcı olan bir besindir. Yıpranan cildinizin tazelenmesini sağlar. Ara öğünlerde 1 – 2 dilim tüketebilirsiniz.

Cilde faydalı besinlere en iyi örnek: Avakado

Cilde faydalı besinlere en iyi örnek: Avakado

  1. Ceviz

Vücudumuza birçok faydası olan ceviz, aynı zamanda cilde iyi gelen besinler arasında. Cildimizde çıkan akneler, genellikle çinko eksikliği nedeni ile görülür ve ceviz bu eksikliği gideren bir besindir.

  1. Yaban Mersini

Cilde iyi gelen ve cildi besleyen A, C ve K vitaminleri yaban mersininde bulunmaktadır. Yaban mersini aynı zamanda cildin daha elastik olmasına da yardımcı olur.

  1. Yumurta Akı

Yumurta akı, cildi temizlemesinin yanı sıra cilt gençleştiren besinler arasında da gösterilmektedir. Çünkü cildi sıkılaştırma etkisi de vardır. Sivilcelere de iyi gelen yumurta akı en iyi cilt dostu besinlerden biridir. Ayrıca cildiniz için günde bir adet yumurta tüketmeniz de tavsiye edilir.

  1. Ispanak

A, C ve E vitaminlerini içerisinde barındıran ıspanak, cildiniz için tüketilmesi gereken besinler arasındadır. A vitamini, cildinizin onarılmasında etkindir. A vitamini eksikliği, deri pullanması ve akne gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olur. Ispanak tüketerek, bunun önüne geçmeniz mümkün.

  1. Limon

Kuru cildin nemlenmesini sağlayan C vitamini, bilindiği üzere limonda bol miktarda bulunur. İçerisindeki sitrik asit, cildinizin yenilenmesini sağlar.

Cilt gençleştiren besinler: bol limonlu salata

Cilt gençleştiren besinler: Bol limonlu salata

  1. Kırmızı Dolma Biber

Bir başka C vitamini deposu besin de kırmızı dolma biber. Kırmızı dolma biberinin sahip olduğu besin değerleri, yaşlanma belirtilerini geciktirmenize yardımcı olur. Kırmızı dolma biber içerisindeki karoteonid, ciltteki kan akışını düzenler.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir