Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Cilde İyi Gelen 6 Meyve Cilde İyi Gelen 6 Meyve
Cilt ile ilgili eskiden beri süregelen iyileştirme çabaları olmuştur.Günümüzde de genç, elastikiyeti olan ve canlı cilt içeriğinin korunduğu pek çok doğal, tıbbi vb çözüm... Cilde İyi Gelen 6 Meyve

Cilt ile ilgili eskiden beri süregelen iyileştirme çabaları olmuştur.Günümüzde de genç, elastikiyeti olan ve canlı cilt içeriğinin korunduğu pek çok doğal, tıbbi vb çözüm alanları en dikkatle üzerinde durulan konular olarak karşımıza çıkmaktadır.Ama günümüz insanı olarak artık cilde iyi gelen yöntem olarak giderek en doğalını seçme davranışları oluşmakta olduğu gözlemlenmektedir.Hem doğal olması her tür sosyo ekonomik düzeydeki kişiye de ulaşabilirliliği açısından olumlu ve erişilebilir kitleyi arttıran bir durumdur.Cilde pek çok şey iyi geliyorken özellikle cilde içerden ve dışarıdan uygulama alanı bulan meyveler oldukça etkileyici sonuçlara sebep olmaktadırlar.Sizler için özellikle cilde iyi gelen 6 meyve hakkında aşağıda bilgi vermiş bulunmaktayız..

Dut İle Gelen Güzellik

Mor renkli meyveler kan dolaşımının dengesinde oldukça önemli olup cildin estetiğini bozan kırışıklara karşı oldukça etkilidirler. Bu meyvelerden dut ise gerek gıda olarak gerekse de posasının cilt maskesi haline getirilip dıştan uygulanmasıyla inanılmaz derecede cilde iyi gelen bir meyvedir. Ciltteki donukluğa birebir iyi gelip diri ve canlı bir cilde sahip olunmasında oldukça etkili olmaktadır.

Muzdan Cilde Gelen Çoklu Etki

Magnezyumdan tutun da, lif ve protein deposu olan muz cilde nasıl iyi etkide bulunmasın ki?..Yine söz konusu canlılık problemi olan bir ciltse çoklu etki ile muz bu durumu çözmek için en doğru tercihlerden olacaktır.Balla iyice ezilmiş muzun karıştırılıp cilt maskesi olarak dıştan uygulaması da muazzam sonuçları ortaya koyacaktır.

Cilde Ultra Etki İçin Papaya Olmazsa Olmazlardandır

Papaya adeta vitamin kaynağı olup içinde A, E ve K vitaminlerini barındırıp üçü bir aradanın güçlü etkisini cildimizde de elbet gösterecek olan bitkidir. İster cilt maskesi yoluyla dıştan uygulama isterseniz de gıda olarak tüketin cilt harika bir görüntüye sebep olacaktır.

Cilt Elastikiyeti ve Nem İçin Kavun Şart..

Cildin sağlıklı olması elastikiyetinin muhafazasıyla oldukça ilgilidir. Kavun içerisindeki A vitamininin de etkisiyle nem ve elastikiyeti doğrudan etkisi söz konusu olan bir meyvedir.

C Vitamini Zengini Çilek

C vitaminin metabolizmaya olumlu etkileri saymakla bitmez. Kaldı ki çilek meyvesi ebatına nazaran diğer pek çok meyveye göre bu vitamini yoğun olarak içerisinde barındırmakla ünlüdür. Çilek tüketimini hayatınızda arttırmanız ise cildinizin elastikiyet ve pırıltıyla buluşmasına neden olacaktır.

Cildin Nem Kaynağı Kavun…

Kavun, gerek A vitamini içermesi gerekse de cildin kırışıklık sebebi olan nem dengesinin bozulmasına gelen doğal çarelerdendir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir