Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Çil Belirtileri ve Tedavisi Nedir? Çil Belirtileri ve Tedavisi Nedir?
Genellikle açık ten rengine sahip ve kızıl saçlı kişilerde oluşan çiller, vücudun güneşle fazla temas eden kısımlarında meydana gelen kahve renkli, küçük noktalardır. Peki,... Çil Belirtileri ve Tedavisi Nedir?

Genellikle açık ten rengine sahip ve kızıl saçlı kişilerde oluşan çiller, vücudun güneşle fazla temas eden kısımlarında meydana gelen kahve renkli, küçük noktalardır. Peki, çil nasıl oluşur veya çil nasıl olur bilmek ister misiniz? Kişilerin cilt hücreleri, cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak adına olduğundan fazla melanin üretimi sağlar. İşte bu nedenle çiller güneşe fazla maruz kaldıktan sonra meydana çıkarlar.

Çil nasıl oluşur?

Çil nasıl oluşur?

 

Çiller özellikle yaz aylarında ortaya çıkarlar ve kış aylarında tekrar kaybolurlar. Çil oluşumu genellikle yüz, kollar, göğüs ve boyun kısımlarında meydana gelir. Vücudun bu bölümleri güneşe direk maruz kalmaktadır. Çiller sadece güneşe bağlı olarak değil genetik yol ile de oluşabilmektedir. Çiller yaşa göre de kategorize edilebilir, çocukluk çilleri ve yetişkinlik çilleri olarak sınıflandırılır. Çocuklarda ortaya çıkan çiller ergenlik döneminin bitmesi ile kaybolur, yetişkinlikte ortaya çıkan çiller müdahale edilmeden yani kendiliğinden kaybolmazlar.

Çil Tedavileri Nelerdir?

Çil nasıl geçer diye merak ediyorsanız hemen cevaplayalım. Çil tedavilerine yönelik pek çok yöntem geliştirilmektedir. Günümüzde bu yöntemlerin başarılı sonuçlar ortaya çıkardığı bilinmektedir. Çillerin kolay tedavi edilmesinin en büyük sebebi ise derinin üstünde yer almasıdır. Cilt lekeleri tedavi denince ilk akla gelen tabi ki lazer uygulamasıdır. Tedavide kullanılacak olan lazerin tipi kişiden kişiye yani ciltten cilde göre değişiklik göstermektedir. Çil tedavilerinde peeling tekniği de kullanılır. Yani çillerin tedavisi mevcuttur.

Çil cilt tedavisi mümkün mü?

Çil cilt tedavisi mümkün mü?

 

Çil Tedavisinde Ender Saraçoğlu

Çil nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu cevaplıyor. Saraçoğlu, avokado ile yapılan maskenin güneş lekelerinin oluşmasını engellediğini ve cilde besin kaynağı oluşturduğunu söylemektedir. Avokado sert yapılıdır, yumuşaması beklenerek kullanılmalıdır. Avokadoyu kısa zamanda yumuşatmak istiyorsanız kese kâğıdının içerisine koyarak birkaç gün bekletmeniz yeterli olacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir