Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Bronzluğu Korumak İçin Bakım Önerileri Bronzluğu Korumak İçin Bakım Önerileri
Bronzluk nasıl korunur sorusu göz önüne alınarak kaleme alınan yazıda bronzluğu korumak için kullanılabilecek yöntemler belirtilmiştir. Aşağıdaki listedeki maddeleri uygulayarak doğal bir biçimde bronzluğunuzu... Bronzluğu Korumak İçin Bakım Önerileri

Bronzluk nasıl korunur sorusu göz önüne alınarak kaleme alınan yazıda bronzluğu korumak için kullanılabilecek yöntemler belirtilmiştir. Aşağıdaki listedeki maddeleri uygulayarak doğal bir biçimde bronzluğunuzu koruyabilirsiniz.

Bronzluk nasıl korunur?

Bronzluk nasıl korunur?

Bronzluğu Korumak İçin Yöntemler

  • Doğal bronzluk koruyucu yöntemlerinden en önemlisi hafif kese yöntemidir. Kese işleminin ardından derinizi ince tabaka halinde tatlı badem yağı gibi bir kişisel bakım ürünüyle korumanız gerekmektedir. Bu işlem etki süresini uzatmaktadır.
  • Cildin nemi için içeriden su kaybetmenin engellenmesi bronzluk süresini uzatır ve cildin kuruyarak yıpranmasını önler. Bundan dolayı bol miktarda su tüketmeniz gerekmektedir.
  • Beslenme düzeninizde ‘likopen’ takviyesi hem zararları tamir için gereklidir hem de bronzluk süresini uzatır. Maydanoz ve yeşil biber gibi besinlerin tüketiminin artırılması da C vitamini desteği için zorunludur. C vitamini de nem artışı sağlayarak bronzluk süresini uzatmaktadır.
  • Ayrıca duş alırken kısa süre içerisinde bitirmenizi tavsiye ederiz.Ayrıca gölge altında durmanız da bronzluk sürenizi uzatır.

Bronzluğu koruyucu doğal yöntemleri belirttikten sonra, bu yöntemler uygulandığı takdirde bronzluk ne kadar sürer konusuna değinilecektir.

Bronzluk ne kadar sürer?

Bronzluk ne kadar sürer?

Bronzluk Ne Kadar Sürer?

Bronzluğun süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte, kişinin yukarıdaki yöntemleri uygulayarak yaz ayları boyunca bronzluğunu herhangi bir dış takviye almadan uzatması mümkündür. Net bir ölçü verememekle beraber yaz başlarından Ekim başlarına kadar bronzluğunu koruyabilceğinizden bahsedebiliriz.

Güneş Gözlüğü ve Şapka Kullanımını İhmal Etmeyin!

Bronzluk süreniz boyunca daha önce belirtildiği gibi gölgelik alanlarda durmanız çok önemli. Bunun yanı sıra sürekli şapka ve güneş gözlüğü kullanımı da yaz sonlarına, hatta sonbahar başlarına kadar bronzluğunuzu korumanıza yardımcı olacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir