Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer? Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer?
İsilik genellikle sıcak havalarda ter bezlerinin tıkanması sonucu vücutta ortaya çıkan ve ter bezlerinin gelişmemesi sebebiyle bebeklerde sıkça görülen bir tür cilt rahatsızlığıdır. Gözeneklerin... Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer?

İsilik genellikle sıcak havalarda ter bezlerinin tıkanması sonucu vücutta ortaya çıkan ve ter bezlerinin gelişmemesi sebebiyle bebeklerde sıkça görülen bir tür cilt rahatsızlığıdır. Gözeneklerin kapanması sonucu teri dışarı atamayan ciltte isilik meydana gelir. İslik farklı türlerde olabilmektedir.

Bebeklerde isilik nasıl geçer?

Bebeklerde isilik nasıl geçer?

 

İsilik Kısa Süreli Bir Rahatsızlıktır

Özellikle yaz aylarında bebeklerde sıkça meydana gelen isilik anneleri bebeklerde isilik nasıl geçer diye araştırmalara sevk etmiştir. İsiliğin geçmesi ile ilgili bilinmesi gereken başlıca husus bu rahatsızlığın dört beş gün içerisinde kendiliğinden geçtiğidir. Ancak bu sırada dikkat edilmesi gereken başlıca koşul sıcak ve nemli havaya maruz kalınmamasıdır.

Bebeklerde Hijyene Dikkat Edilmeli

Özellikle yaz aylarında meydana gelen isilikte başta su olmak üzere sıvı tüketimi de annelerin dikkat etmesi gereken detaylardandır.  Bebeklerde isiliğin çabuk geçmesi ve tekrarlamaması için bezlerin sık sık değiştirilmesi de oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında uzun süre kullanılan bez isilik oluşumuna sebep olmaktadır.

Bebeklerde isilik bitkisel çözüm nedir?

Bebeklerde isilik bitkisel çözüm nedir?

 

Bitkisel Çözümlerle İsilikten Kurtulun

Bebeklerde islik bitkisel çözüm uygulanabilen bir rahatsızlıktır. Eskiden beri kullanılan bitkisel çözümlerin ilki çörek otudur.  Bir litre suya bir yemek kaşığı çörek otu ekleyerek kaynatın ve bu suyu bebeğinizin son durulama suyunda kullanın. Kısa sürede etki ettiğini göreceksiniz. Salatalıkta kullanılan bitkisel yöntemler arasındadır. Salatalığı dilimleyip isilikli bölgeye uygulayarak kısa sürede geçmesini sağlayabilirsiniz.

Beyaz Tenli Bebeklerde Daha Yaygın Görülür

İsiliğin beş günden fazla sürdüğü zaman annelerin araştırdığı bir diğer soru ise bebeklerde isilik nasıl tedavi edilir sorusudur. Bitkisel yöntemlerin sonuç vermediği ve isiliğin daha uzun sürdüğü dönemlerde mutlaka doktora danışılmalıdır. Genellikle beyaz tenli bebeklerde daha çok görülen isilik başlı başına korkulacak bir durum değildir ancak beraberinde ateş de getiriyorsa önemli bir başlangıç olabilir. Normal isiliğin tedavisinde bu rahatsızlık için piyasada olan kremler doktor kontrolünde kullanılabilir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir