Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Balkon Dekorasyonu Balkon Dekorasyonu
Balkon ev seçiminde evin güneş alması kadar önemli bir detaydır. Özellikle geniş balkonlu evler, evin bazı özelliklerini görmezden gelerek o evi tercih etmeye bile... Balkon Dekorasyonu

Balkon ev seçiminde evin güneş alması kadar önemli bir detaydır. Özellikle geniş balkonlu evler, evin bazı özelliklerini görmezden gelerek o evi tercih etmeye bile sebep olabilir. Balkonlar kadar o balkon dekorasyonunun doğru yapılmasıda güzel vakit geçirmek için önemlidir. Öncelikle balkonun kapalı ya da açık alan olacağına karar vermekle işe başlanır. Her ikiside olsun diyenler içinse katlanır cam sistemiyle kapanan balkonlar oldukça idealdir. Böylece güzel havalarda açık kötü havalarda ise kapalı bir balkona sahip olursunuz.

Dekorasyonda Nelere Dikkat Edilmeli

Balkonun büyüklüğüne göre değişmekle beraber balkonda kullanacağınız sedir formundaki kanepeleri renkli kırlentlerle renklendirebilirsiniz. Balkon dekorasyonu yaparken ölü alanları değerlendirmeye özen gösterin.  Özellikle köşelerde kullanacağınız raf forumda sehpa ve mini kitaplık gibi tasarımlar kahve saatlerinize keyif katacaktır. İster açık ister kapalı olsun balkonlarınızda yeşilliklere yer ayırın. Rengârenk çiçekler balkonunuza renk katacaktır.

Duvarlara Önem Verin

Balkonda yaratacağınız konsepte göre ferforje sandalye ve masa ile de Fransız dokunuşu yakalayabilmeniz mümkün. Balkonda önemli bir diğer dokunuş ise balkon duvar dekorasyonudur. Balkon duvarlarında yer vereceğiniz raflarda ister canlı çiçeklerinizi istersenizde kurutulmuş çiçeklerinizi sergileyebilirsiniz.

Renkli Saksılar Kullanın

Küçük balkonunuz varsa katlanabilir masa sandalye tercih ederek zaten dar olan mekânı dahada daraltmak zorunda kalmazsınız. Balkonun korkuluklarında konumlandıracağınız rengârenk saksılarla kendi mini bahçenizi yaratabilirsiniz. Rengârenk saksılara maydanoz, fesleğen gibi yeşillikler ekerek balkonunuzu yeşile doyurabilirsiniz.

Tasarımcı Ruhunuzu Keşfedin

Ürünlerin sevkiyatında kullanılan tahta paletleri istenilen yükseklikte üstü üste yerleştirip istediğiniz renkte puf minderlerle bezediğinizde hem oturma alanı yaratmış hem de balkonunuza tasarımınızla imzanızı atmış olacaksınız. Deniz kenarından topladığınız çakıl taşları ve deniz kabuklarını balkonun bir duvarında kullanarak sahil temasıda yaratabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir