Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Az Para Harcayarak Şık Olmanın Püf Noktaları Az Para Harcayarak Şık Olmanın Püf Noktaları
Güzel kıyafetler, aksesuarlar hiç şüphe yok ki herkesin vazgeçilmezleri arasında. Şık ve stil sahibi bir gardırop sandığınız kadar pahalı değil. Siz de akıllıca davranarak... Az Para Harcayarak Şık Olmanın Püf Noktaları

Güzel kıyafetler, aksesuarlar hiç şüphe yok ki herkesin vazgeçilmezleri arasında. Şık ve stil sahibi bir gardırop sandığınız kadar pahalı değil. Siz de akıllıca davranarak kendinize olan güveninizi arttırıp, çevrenizdekilerin beğenilerini toplayabilirsiniz. İşte tüm yapmanız gereken bu önerilere kulak kesilmek.

İhtiyacınız Olmayan Kıyafetleri Almayın

Sadece ucuz olduğu için hiç sevmediğiniz, asla giymek istemeyeceğiniz, bedeninize uymayan kıyafetlerden uzak durun. Böyle kıyafetler hem sizi kötü temsil edecektir hem de kullanırken içinize sinmeyecektir.

Gardırobunuza Düzenli Olarak Göz Atın

Alışveriş yapmadan önce hangi kıyafetlere sahip olduğunuzu bilmek, ihtiyaç listenizi oluşturmakta önemlidir. Örneğin; dolabınızda yeşil bir gömleğiniz varsa ama bu gömlekle giyebileceğiniz bir etek ya da pantolon yoksa ihtiyacınızı bu yönde belirlemelisiniz. Böylece gömleğinizi dolapta bekletmek yerine kullanabilirsiniz. Ayrıca iki ürün almak yerine bir ürün aldığınız için bütçenizi korumuş olursunuz.

Kıyafetlerinizi Yeniden Keşfedin

Gardırobunuzda modası geçmiş kıyafetler olabilir. Yapabiliyorsanız kıyafetlerinizi o anki modaya uygun olarak dönüştürün. Örneğin; sarı bir eteğiniz var. Ama şu an inci moda. Öyleyse çok düşük maliyete 15-20 inci alarak, eteğinize dikip modayı yakalayabilirsiniz. Eğer dönüştürme işinde başarılı değilseniz modası geçen kıyafetlerinizi internet üzerinden satışa çıkarıp elde ettiğiniz gelirle yeni moda ürünlere bütçe sağlayabilirsiniz.

Hayal Gücünüzü Kullanın

Az ama nitelikli kıyafetlerle birbirinden farklı kombinler oluşturabilir, hem stil sahibi hem de şık görünebilirsiniz. Örneğin; jean ceketinizi bu yılın modası olan kalem eteklerle kombinleyebilirsiniz. Önceki yıllarda bu mümkün değilken dolabınızda bulunan bu kıyafetler şimdilerde sizin bir gününüzü kurtarabilir. Tabi bunun için modayı takip etmelisiniz. Aklınıza hiç gelmeyecek şeyler moda olabilir. Eğer moda parçalar dolabınızda mevcut fakat farklı kıyafetlerle kombinse bunları revize etmelisiniz.

Modayı Takip Edin

Modayı illa ki dergilerden, defilelerden takip etmenize ve bunun için fazladan zaman ayırmanıza gerek yok. Dizileri, tv programlarını hatta reklamları bile izleyerek şık olmak mümkün. Çünkü burada yer alan kıyafetleri ünlü stilistler belirlemektedirler. Tabi ki günün modasına uygun bir şekilde oluşturulur bu kombinler.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir