Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Ayvalık’ta Gezilecek 5 Muhteşem Koy Ayvalık’ta Gezilecek 5 Muhteşem Koy
Ayvalık Türkiye’nin batısında bulunan, Ege denizi kıyısında bir yazlık beldedir. Belki de Türkiye’nin en çok bilinen tatil yerleri arasındadır. Bu yüzden de yazlık almalarda... Ayvalık’ta Gezilecek 5 Muhteşem Koy

Ayvalık Türkiye’nin batısında bulunan, Ege denizi kıyısında bir yazlık beldedir. Belki de Türkiye’nin en çok bilinen tatil yerleri arasındadır. Bu yüzden de yazlık almalarda tercih edilen yerler arasında yer almaktadır. Sayısız plajı, mas mavi denizi, gezilecek tarihi yerleri ile çok fazla tercih edilmektedir. Diğer yazlık yerlerden ayrılan en büyük özelliği ise yabancı turistler tarafından çok fazla tercih edilmemesi genellikle yerli turist tarafından ilgi görmesidir. Bu sayede de Ayvalık’ta çoğu kişi birbirini tanımaktadır. Sayısız plajı ile tüm yerli ve deniz sever turistin dikkatini çekmektedir. Sadece büyük otelleri ile değil aynı zamanda kamp ortamı sağlaması ile de ciddi anlamda tercih edilmektedir.

Camping Plajı

Kamp yapmayı sevenler için çok güzel bir olanak sağlayan camping plajı yılda birçok turistin akınına uğramaktadır. Kamp yapmayı seven aileler ve arkadaş grupları karavanı veya çadırı ile bu plajlarda kalmakta, denize girmekte ve kendin pişir kendin ye mantığı ile tatillerini geçirmektedir.

Cunda Plajı

Cunda plajı herhâlde yabancı turistleri çeken nadir yerlerden biridir. Rum kültürünün hala olduğu bu ada da çok fazla turist gelmektedir. Sadece denize girmek için değil yanı zamanda gezilecek birçok tarihi bölümünün olması ile de çok fazla tercih edilmektedir.

Sarımsaklı Plajı

En ünlü plajlarından biri da sarımsaklı plajıdır. Hatta Ayvalık denince belki de akla ilk gelen plajdır. 5km lik bir sahip yolu üzerindedir ve Ayvalık merkeze çok yakındır. Yaklaşık olarak 7 km lik bir yol vardır.

Peteriça Plajı

Cunda adasının kuzeyinde bulunan bu plajın en önemli özelliklerinden biri yakınlarındaki Ayışığı Manastırıdır.

Altınova Sahili Plajı

Ayvalık’ın en sakin ve emekli yeri olarak bilinen yeri Altınova sahilidir. Sahil şeridinin kum ve sığ olması ile yüzme bilmeyen kişilerin buralarda öğrenmesi oldukça kolaydır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir