Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Ayrılıktan Dönüş Mümkün Mü? Her Şey Eskisi Gibi Olur Mu? Ayrılıktan Dönüş Mümkün Mü? Her Şey Eskisi Gibi Olur Mu?
Ayrılık da ilişkilerin bir parçası. Eğer tek taraflı bir ayrılık söz konusu ise diğer taraf hala seviyor ve aşık ise gidenin mutlaka dönmesini bekler.... Ayrılıktan Dönüş Mümkün Mü? Her Şey Eskisi Gibi Olur Mu?

Ayrılık da ilişkilerin bir parçası. Eğer tek taraflı bir ayrılık söz konusu ise diğer taraf hala seviyor ve aşık ise gidenin mutlaka dönmesini bekler. Bu durumu kabul etmek ne kadar güçlü olursanız olun kolay değildir, olmayacaktır da. Bir gün geri gelecek biliyorum, kaldığımız yerden devam edeceğiz dürtüsü büyük bir yanılgıdan ibarettir. Oysa ilişkiyi bitiren sebepler ve sorunlar ortadan kalkmadan, terk eden kişi geri dönse bile hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Acaba eskisi gibi sevmiyor mu?  

En önemli sorulardan biri ‘ neden terk edildim? ‘ , ‘neden terk etti?’ . Olası bu durumda savunması:

Aşk bitti, beni artık heyecanlandırmıyorsun, sıkıldım, sen çok değiştin ise, geçmiş olsun bu saatten sonra dönse de hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Güven sorunu yaşadığını mı söylüyor?

İlişkinizin bitişinden sizi sorumlu tutuyorsa bilin ki yeni alınmış bir karar değildir. Kadınlar doğaları gereği kolay unutamayan canlılardır. Eğer aldattıysanız, ayrılığınızın sebebi kıskançlıksa ya da size artık güvenmiyorsa barışsanız bile yaşayacağınız ilk herhangi bir randevuya geç kalışınız eski defterlerin açılmasına sebep olacak ve sonuçta bozguna uğratılacaksanız. Devamı ise kesin ayrılık ile sonuçlanmakla beraber hiddet ve şiddete bu noktada başvurmaktan kaçınılmalıdır. ‘Yaşandı ve bitti saygısızca’ en çok başvurulan temenni cümlesidir.

Ayrılıp barışmak ilişkiyi sağlamlaştırır mı?

Maalesef her konuda olduğu gibi bu konuda da doğru bilinen yanlışlardan biri de ayrılıp barıştıkça ilişkinin kuvvetlendiği düşüncesidir. Bu düşüncenin altında yatan ana gerçek ise bir tarafın aşırı özgüvenli bir tutuma sahip olmasıdır. Onu bu duyguya iten ise ‘ bensiz yapamaz, kesin gelecek bak görürsün’ gibi avunulan tümcelerdir. Unutmayınız ki kolay ve sık ayrılıklar, büyük ve kuvvetli yıkımları beraberinde getirir.

Peki ya her şeye rağmen beyaz sayfa açmak mümkün müdür?

İlişkiler bireyler var oldukça devam eder. Bu var oluş beraberinde büyük sorumlulukları da getirir. Önce kendinizi ilişkiye adamalı ve sorumluluklarınızın farkında olmalısınız. Hat safhada aidiyet duygusu hissetmeli ve hissettirmelisiniz. Böyle davranırsanız birçok sorunun üstesinden gelir kızgınlıklarınız en fazla dargınlıkla neticelenir. Ne küslük ne ayrılık söz konusu olamaz. Bir özür, bir şirinlik üstesinden gelir ve kaldığınız yerden daha güçlü duygularla devam edebilirsiniz. Tebrikler beyaz bir sayfa açtınız. Herkes ve her ilişki ikinci bir şansı hak eder.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir