Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Ayak Bakımı İçin 3 Yenileyici Maske Ayak Bakımı İçin 3 Yenileyici Maske
Ayak bakımı nasıl yapılır sorusu ayak sağlığına önem verenler tarafından sıkça soruluyor. Ayak temizliği ve bakımı sağlık için çok önemlidir. Dikkat edilmediği takdirde mantar... Ayak Bakımı İçin 3 Yenileyici Maske

Ayak bakımı nasıl yapılır sorusu ayak sağlığına önem verenler tarafından sıkça soruluyor. Ayak temizliği ve bakımı sağlık için çok önemlidir. Dikkat edilmediği takdirde mantar gibi hastalıklar oluşabiliyor.

Ayak Bakımı İçin Harika Maskeler

Ayak bakımı evde yapmak çok kolaydır. Evde yapacağınız doğal maskelerle topuklardaki sertleşme ve ayak kokusu gibi rahatsız edici durumlardan kurtulabilirsiniz.

Ayak bakımı evde

Ayak bakımı evde

Topuktaki Çatlaklara Çilekli Maske

Bu maske için 7-8 çileği bir kâsede ezin. İçerisine 1 tatlı kaşık zeytinyağını ve badem yağını ilave edip karıştırın. Ardından 3 tatlı kaşığı kadar deniz tuzunu ekleyerek karıştırmaya devam edin. Karışımı ayaklarınıza ovalayarak sürün. 10 dakika sonra ılık suyla durulayın. Haftada bir kez kullanabilirsiniz.

Yenileyici Maske

Bir kâsenin içine 2 tane yeşil çay poşetini açıp dökün. Yarım bardaktan daha da az miktarda badem yağını, 1 yemek kaşığı bal ve esmer şekeri kâseye ekleyin. Son olarak 1 tane limonun suyunu dökerek karıştırmaya başlayın. Ayaklarınızı ılık suyla nemlendirin ve maskeyi masaj yaparak sürün. Ayaklarınızı ılık suyla yıkayın.

Avokadolu Mucize Maskesi

Avokado kuru cilt yenileyici özelliğine sahiptir. 1 adet muz ve yarım avokadoyu kâsenin içinde ezip karıştırın. Ayaklarınıza ve topuklarınıza kalın bir tabaka halinde sürün. 15 dakika sonra ılık suyla yıkayın. Topuklarınızın yumuşadığını hissedene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Ayak bakımı

Ayak bakımı

Ayak Bakımında Dikkat Edilecek Noktalar

Yüz ve vücuda gösterilen bakım ayaklara da yapılmalıdır. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

  • Ayak bakımına doğru ayakkabı seçimiyle başlanmalıdır. Parmak aralarındaki nasırların en büyük sebebi yanlış ayakkabıdır.
  • Ayaklar her gün yıkanmalı ve iyice kurulanmalıdır. Tabi ayrı bir havlu olması şarttır.
  • Mantar oluşmaması için ayaklar yıkandıktan sonra parmak araları da iyice kurulanmalıdır.
  • Tırnak batmasını engellemek için düz ve derin olmayacak şekilde tırnaklar kesilmelidir.
  • Çoraplar her gün değiştirilmelidir.
  • Ayakkabı temizliğine dikkat edilmelidir. İki günden fazla giyilmemelidir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir