Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Astrolojide Doğum Saatinin Önemi Astrolojide Doğum Saatinin Önemi
Burçlar, gök cisimlerinin insan üzerindeki etkilerini inceleyen; genellikle kişilik analizi, kariyer konusunda rehberlik ve karşılaşabileceğimiz hastalıklar hakkında fikir vermesi yönüyle hayatımızdadır. Doğum Saati Neden... Astrolojide Doğum Saatinin Önemi

Burçlar, gök cisimlerinin insan üzerindeki etkilerini inceleyen; genellikle kişilik analizi, kariyer konusunda rehberlik ve karşılaşabileceğimiz hastalıklar hakkında fikir vermesi yönüyle hayatımızdadır.

Doğum Saati Neden Önemlidir?

Doğum saatinin bilinmesi en önemli noktalardan biridir çünkü doğum saatine göre yükselen burç belirlenir. Yükselen burç, doğduğunuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur ve doğduğunuz sırada yükselen takımyıldıza verilen teknik bir isimdir. Yani doğum saatimiz bir bakıma hayatımızın temel kodlarını gösteren bir şifredir. Astroloji ve yükselen burç aynı zamanda bebeklik ve çocukluk döneminde hangi çevresel koşullarda olduğumuzu da açıklar. Bizim hayata bakış açımızı anlatır. Olaylara nasıl anlamlar yüklüyoruz, yaşadıklarımızdan nasıl etkileniyoruz bu yükselen burcumuza bağlıdır. Diğer burçların hangi evlerde olduğu da yine yükselen burcumuza bağlı olarak değişir. Her ev hayatımızın bir bölümünü ifade eder. Burçların evlerle olan ilişkisi kişinin en temel karakteristik özelliklerini gösterir. Gezegenler yaptıkları hareketler ile bize uyarı niteliğindedir. Eğer doğum saatinizde, yükselen burcunuzda herhangi bir gezegen varsa, bu gezegenin karakteri de bakış açınızı ve karakterinizi etkileyecektir. Örneğin sabah erken saatte, Güneş yükselirken doğanların bu durumda birinci evinde Güneş olacaktır.

Yükselen burcun farkı nedir?

Burcu yengeç olan ama haritasında Koç burcu yükselen biri etrafıyla ilişkilerinde daha girişken, canlı ve daha mücadeleci bir tutum izler. Bu özellikler aslında, onun yetiştirilme tarzıyla ilişkilidir. Belki çocukluğunda aile içinde daha fazla hayatta kalma mücadelesi vurgulanmış ve çocuk da küçük yaşından itibaren böyle bir bakış açısı edinmiştir. Yani onun bu tavrı Koç yükselen burcunun etkisine bağlıdır. Oysa yengeç burcu daha korumacı arkadaş canlısı ve yardımsever özelliktedir.

Ayrıca yükselen burç ve karşıtının hareketi ikili ilişkileri, evlilik ve anlaşmaları etkileyecektir. Bunu örnekleyecek olursak; yükselen burcu Kova olan bir kişinin ilişkiler ve anlaşmalar evinde Aslan burcu yer alacaktır.

Doğum Saatimizi Bilmiyorsak Ne Yapılabilir?

Kendimizle ilgili rehber olabilecek tüm bu bilgilere ulaşmamızı sağlayan yükselen burcun öğrenilebilmesi için doğum saatinin kesinlikle çok iyi bilinmesi gerekir. Eğer doğum saatiniz bilinmiyorsa fiziksel görüntünüz ve karakter özellikleriniz ile yatkın olduğunuz alanlara ya da mesleğinize bakılarak yükselen burca dair bir fikir oluşturulabilir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir