Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Aralıklı Oruç Diyeti Nasıl Uygulanır? Aralıklı Oruç Diyeti Nasıl Uygulanır?
Yazımız aralıklı oruç diyeti nasıl uygulanır sorusu göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Ancak ilk olarak aralıklı oruç diyeti nedir sorusuna yanıt olacak nitelikteki aşağıdaki yazıyı... Aralıklı Oruç Diyeti Nasıl Uygulanır?

Yazımız aralıklı oruç diyeti nasıl uygulanır sorusu göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Ancak ilk olarak aralıklı oruç diyeti nedir sorusuna yanıt olacak nitelikteki aşağıdaki yazıyı okuyunuz.

Aralıklı oruç diyeti nasıl uygulanır?

Aralıklı oruç diyeti nasıl uygulanır?

Aralıklı Oruç Diyeti Nedir?

Bu diyet programında öğün tüketimleri 8 saat süre içerisinde gerçekleşmektedir. Geriye kalan 16 saatte hiçbir şey yenilmemektedir. Zayıflamak ve hastalıklara önlem amaçlı 5 gün boyu düşük kalorili besinlerle desteklenen dengeli bir beslenme sistemine takiben, geriye kaln diğer 2 günde de kadınların 500 kcal/kalori, erkeklerinse 600 kcal/kalori ile beslenme sistemlerini sınırlandırmaları gerekmektedir. Ayrıca bol miktarda egzersizi de içinde barındıran bu beslenme düzeni hızlı bir şekilde yağ yakarak da vücudunızı hastalık hasarlarından da temizler. Aralıklı oruç diyeti ile kilo verenler ilk başlarda programın zor olduğunu belirtse de alışma süreci bittikten sonra çok kolay bir şekilde uygulandığını belirtmektedirler.

Aralıklı Oruç Diyeti Kimler İçin Uygun Değildir?

Anormal derecede zayıf ve yeme bozukluğu olan kişiler ile 18 yaş altındaki çocuklar,
diyabet hastaları, hamileler ve emziren kadınlar tarafından uygulanması tavsiye edilmeyen bu diyetin, kortizol hormonunda düzensizliğine sahip bireyler ve aşırı stres altındaki işcilerin de uygulamamasını uzmanlar belirtmektedirler.

Aralıklı oruç diyeti yapanlar

Aralıklı oruç diyeti yapanlar

Aralıklı Oruç Diyeti Püf Noktaları

Aralıklı oruç diyeti yapanlar türlü yöntemler geliştirerek diyete başlayacaklar için birtakım tavsiyelerde bulunmuşlar;

  • Karbonhidrat seviyesini çok aşağılara çekilmesi gerektiğinden dolayı makarna, ekmek, pilav gibi gıdalar yerine et, balık, salata, yumurta gibi gıdalardan tüketin.
  • Margarin gibi yağ türlerinden uzaklaşarak hindistan cevizi yağı, zeytin yağı gibi doğal yağlara ve kuruyemiş besinlerine yönelin.
  • Açlık sürecinde soda, su, kahve, yeşiş çay gibi tatlandırıcı içermeyen ve şekersiz içecekleri tüketebilirsiniz.
  • İlk defa diyet programını uyguluyorsanız ilk gün 16 saat boyu aç kalmaya kendinizi zorlamayın. Aç geçireceğiniz süreniyi yavaş yavaş artırın.
  • Zamanlamaya sadık kalın. Açlık ve yeme sürelerinin dışarısına çıkmayın.
  • Sağlıklı, organik ve işlenmemiş gıdaları tüketin. Besinlerinizin yağ, protein ve karbonhidrat değerlerini hesaplayın. Böylelikle bu süreç içerisinde tüketim miktarınızı hesaplamış olursunuz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir