Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Alerji Kaşıntısı Nasıl Geçer? Alerji Kaşıntısı Nasıl Geçer?
Kaşınmak çoğu insanın oldukça rahatsız olduğu bir durumdur. Kaşıntının birçok sebebi bulunmakla birlikte kaşıntıyı önlemek adına da birçok yöntem bulunmaktadır, bu yöntemleri belirtmeden evvel... Alerji Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Kaşınmak çoğu insanın oldukça rahatsız olduğu bir durumdur. Kaşıntının birçok sebebi bulunmakla birlikte kaşıntıyı önlemek adına da birçok yöntem bulunmaktadır, bu yöntemleri belirtmeden evvel kaşıntının nedenlerini belirttik.

Kaşıntı Neden Olur?

Hastanın yaşı, psikolojik durumu, alerjik reaksiyonlar, banyo alışkanlıkları, sahip olduğu hastalıklar ve kullandığı ilaçlar başlıca nedenler arasındadır. Hastaları en çok rahatsız eden alerjik kaşıntıdır. Alerjik kaşıntı birçok sebebe bağlı olabileceği gibi birçok çözümü de mevcuttur. Özellikle alerji kaşıntısına bitkisel çözüm yolları birçok hastanın şikayetlerini dindirdiği bilinmektedir.

Alerji Kaşıntısına Bitkisel Çözüm

Alerji Kaşıntısına Bitkisel Çözüm

Alerji Kaşıntısına Doğal ve Bitkisel Çözümler

  1. Soğuk su; Cildinizin nemli ve ıslak kalması için soğuk su tüketmeniz ilk koşuldur.
  2. Soda; Neden kaşıntı yaşadığınız fark etmeksizin soda her tür kaşıntıya iyi gelmektedir. Bir yemek kaşığına soda ve birkaç damla su ekleyerek kaşınan bölgenize sürün, kaşıntınız hafifleyecektir.
  3. Limon; Kaşınan bölgeye limon suyu dökerek 10-15 dakika kadar bekletin, kaşıntı sorununuz çözülecektir.
  4. Yulaf; Az miktar yulafla suyu harmanlayın. Macun kıvamına geldiği zaman kaşınan bölgeye uygulayın, kaşıntının geçtiğini düşündüğünüz zaman su ile durulayın.
  5. Karanfil yağı; Karanfil yağını kaşınan bölgeye sürün ve 20 dakika kadar bekletin ardından kaşıntınız geçecektir.
  6. Aloe Vera; Aloe Vera yaprağını iki parçaya bölün ve yaprakların özünden çıkan suyu kaşınan bölgeye sürün, tam bir bakteri düşmanı olan aloe vera bitkisi kaşıntıyı kısa süre içerisinde ortadan kaldıracaktır.
Alerji Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Alerji Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Alerji kaşıntısı nasıl geçer sorusuna cevap olma niteliğindeki listedeki doğal yöntemleri uygulayarak kısa bir süre içerisinde kaşıntı sorununuzdan kurtulabilirsiniz, yukarıdaki yöntemler işe yaramadığı takdirde uzman doktora görünerek tedavi olmanızda fayda vardır. Alerji kaşıntısı ne zaman geçer sorusunun yanıtı ise kişiden kişiye değişmekte olduğundan net bir süre zarfı verilememektedir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir