Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır? Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?
Eğer makyaj yapmayı seviyorsanız yapabileceğiniz birçok makyaj türü var. Amerikan tarzı, Fransız tarzı, doğal makyaj, dumanlı göz makyajı… Tarzınızı yansıtan bir makyaj türü bulduktan... Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Eğer makyaj yapmayı seviyorsanız yapabileceğiniz birçok makyaj türü var. Amerikan tarzı, Fransız tarzı, doğal makyaj, dumanlı göz makyajı… Tarzınızı yansıtan bir makyaj türü bulduktan sonra daha önemli bir noktayla karşı karşıya kalabilirsiniz; makyajınızı sabitlemek ve kalıcı olmasını sağlamak. Özellikle de sıcak yaz günlerinde makyajın bozulmaması için yaptığınız bazı müdahelelerle yeni yapmışsınız gibi canlı görünmesi mümkün. Gelin, akmayan makyaj nasıl yapılır beraber inceleyelim.

makyajın akmaması için mevsime uygun seçimler yapılmalıdır.

Kaliteli Malzemeler Kullanın

Direkt olarak tenimize uyguladığımız ve saatlerce sanki derimizmiş gibi gezdiğimiz makyaj malzemelerimizin kaliteli ve cilt dostu olması çok önemli. Evet, belki kalite arttıkça fiyatlar da artıyor ancak unutmayın ki cildiniz sağlığınızı kaybedebileceğiniz kadar önemsiz değil. Ten makyajı yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey, seçtiğiniz malzemelerin cildinizin nefes almasına olanak sağlaması. Makyajın akmaması için, cildinizin nefes alması ve gözeneklerinizin kullandığınız malzemeyi kusmaması önemli.

akmayan makyaj malzemesi makyajın kalıcılığı için en önemli unsur.

Mevsimine Uygun Seçimler Yapın

Kış ve yaz mevsimi arasında bizlerin nasıl kıyafetleri incelip kalınlaşıyorsa vücudumuzun da böyle tepkileri oluyor. Kışın cildimiz çok fazla güneş ışığına maruz kalıp terlemediği için kalın fondötenler kullanmakta zarar yok ancak yazın makyaj malzemelerimizin de kıyafetlerimiz gibi incelmeye ve hafiflemeye ihtiyacı var. Yaz aylarında, makyajın bozulmaması için, ten makyajı yaparken daha ince dokulu malzemeler kullanmakta yarar var.

Hayat Kurtaran Müdahaleler

Diyelim ki mevsimine göre, kaliteli malzemelerle makyajınızı yaptınız ama hala makyajın bozulmaması için atılacak birkaç adım var. Öncelikle ten makyajınızı yapmadan önce mutlaka ilk kat olarak bir baz kullanmalısınız. Parlak, mat, ışıltılı… Birçok baz türünden sadece birini seçin ve fondöteninizin altına ince bir katman halinde uygulayın.

Makyajın bozulmamasında en önemli sır makyaj malzemeleri ve mevsime uygun makyaj yöntemidir.

Makyajınızı tamamladıktan sonra, makyajın akmaması için sprey kullanabilirsiniz. Makyaj sabitleme spreyleri hem makyajınızın saatlerce yeni gibi görünmesini sağlayacak hem de makyajdan sonra yüzünüzdeki pudralı, yapay görünümü ortadan kaldıracak.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir