Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

8 Adımda Sokak Modası 8 Adımda Sokak Modası
Moda akımlarından biri olan sokak modası yaklaşık 4 yıldır hayatımızda. Peki bu sokak modasının püf noktaları neler? Sizler için bu noktaları 8 adımda derledik.... 8 Adımda Sokak Modası

Moda akımlarından biri olan sokak modası yaklaşık 4 yıldır hayatımızda. Peki bu sokak modasının püf noktaları neler? Sizler için bu noktaları 8 adımda derledik. Gelin hep beraber inceleyelim.

  1. Şık bir kemer ile kombini tamamlayabilirsiniz!

Kombininizde tamamlayıcı aksesuarlardan biri de kemerdir. Şık ama sade kemerler kombini tamamen farklılaştırabilir. Kıyafetinizde değişik tarzda kemerleri kullanmaktan çekinmeyin.

  1. Uzun botlar ve kısa paçalar birbirini tamamlayabilir…

Kısa paça pantolonlar sonbahar ve kış aylarında çoğu insanın gözünü korkutsa da uzun botlarla bu korkunun üstesinden gelinebilir. Soğuk havalarda bu ikiliyi sık sık kullanarak şık bir kombin elde edebilirsiniz.​​​​​​​

  1. Uzun bir hırka ya da kaban bazen kombinde tek ihtiyaç duyulan parçadır.

Artık tekdüze olmayan kabanlar ve hırkalar sokak modasını yakalamamızda en büyük yardımcınız. Havaların soğumasıyla da uzun ve büyük beden görünümlü hırka ve kabanlar rahatlık ve şıklığı birlikte getiriyor.

  1. Renklerle oynamak size iyi gelecek!

Farklı renkleri kullanmak cesaret ister. İster yakın tonlarla ister kontrast renklerle yakalayacağınız renk uyumları kombini daha şık hale getirecektir. Bu yüzden renkleri karıştırmak iyi bir fikir…

  1. Aksesuarlarınız ne kadar bol o kadar iyi…

Aksesuar kullanmak tüm görünümünüzü değiştirebilir. Klasik bir görünümdeyken kullanacağınız çanta, broş, kemer ve saat ile tamamen farklı bir stil yaratabilirsiniz. Yeni şeyler denemek istiyorsanız ilk aksesuarda farklılaşmaya gitmeniz en kolay yol.

  1. Sıra dışı detaylar her zaman önemli.

Çok sıradan bir kombini sıra dışı hale getiren genellikle detaylardır. Bu detaylar kendimizin de yapabileceği küçük dokunuşlar olabilir.

  1. Büyük beden.

Dar kesimlerden sıkıldığımız dönemde bol kesimler hayatımıza girdi. Kotlar, tshirtler, ceketler artık daha kullanışlı ve daha rahat. Aynı zamanda büyük bedenler sokak modasının en önemli adımı.

  1. Spor ayakkabılar en yakın arkadaşınız olabilir!

Sade ama kendini gösteren spor ayakkabılar tamamlayıcı parça olabiliyor. Günlük hayatın koşuşturmasında hem ayaklarınız rahat etmiş olacak hem de sokak modasına ayak uydurmuş olacaksınız. Spor ama şık bir görünüm için spor ayakkabıların etkisini hafife almayın.

 

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir