Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

7 Adımda Tarz Sahibi Olmanın Yolları 7 Adımda Tarz Sahibi Olmanın Yolları
Tarz sahibi olmak, her bayanın arzuladığı bir durumdur. Bunu gerçekleştirmek için doğru hamleler yapmalı ve bu yönde ilerlemelisiniz. Tarza sahip olmak, sadece doğru giyinmek... 7 Adımda Tarz Sahibi Olmanın Yolları

Tarz sahibi olmak, her bayanın arzuladığı bir durumdur. Bunu gerçekleştirmek için doğru hamleler yapmalı ve bu yönde ilerlemelisiniz. Tarza sahip olmak, sadece doğru giyinmek ile elde edilmez. Bunun için yeme içme, oturma kalkma, aksesuar kullanma, yürüme v.b birçok etmeni doğru yapmak gerekir. Yani bir nevi giyilen kıyafete ayak uydurmak gerekir. Ancak bu şekilde bir birey gerçek manada tarz sahibi olmayı başarabilir.

Kişinin kendini analiz etmesi

Kendini tanımak olarak da nitelendirilen bu durum, tarz sahibi olmanın 1. adımıdır. Kişinin kendini ve vücudunu tanıması gerekir. Çünkü her kıyafet ya da her kombin, tüm vücut tiplerine uyum sağlamaz. Kişinin vücudunu anlaması ve tarzını, giydiği kıyafetlerini bu doğrultuda seçmesi gerekir. Aynı zamanda kişinin normal yaşamdaki hali, hobileri, hoşlandığı durumlar tarzını oluşturmada etkendir. Maceralı bir kişiliğe sahip kişi ile dingin bir kişinin yaşam tarzı aynı değildir. Bu durum kıyafet tarzına da yansır.

Kişisel bakım

Pahalı ve kaliteli ürünler kullanmak kadar kişisel bakımın yapılması da önemlidir. Yoksa tüm durumlar bir yana kalır ve istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Hiçbir parfüm ile ter kokunuzu yenmeniz mümkün değildir.

Aksesuar kullanımı

Kıyafetlerin tamamlayıcısı olan bu ürünleri mutlaka kullanmanızı önermekteyiz. Kullandığınız aksesuarlar, kıyafetleriniz ile bir uyum içerisinde olmalıdır.

Özgüven sabi olma

Özgüvenin varlığı, atılan adımları güçlendirir. Tarihte tarz sahibi olan karakterler, öz güvenleri ile yaşadığı döneme damga vurmuştur.

Sosyal olma

Her bireyin kendi yaşam tarzı doğrultusunda sosyal olması gerekir. Asosyal bireyler, her zaman için toplumun gölgesinde kalır. Bu yüzden sosyalleşmeli ve böylelikle tarzınızı tamamlamalısınız. Bu şekilde başkalarının gölgesinde kalmak yerine siz başkalarını gölgede bırakırsınız.

Davranışlar

Davranışların tarza ve yaşama uygunluğu çok önemlidir. Sizinle bağdaşan davranışlar sergilemeniz, tarzınızı tamamlayan bir etmen olacaktır.

Bilgi sahibi olma

Kişiyi üst seviyelere çıkaran durumlardan biri bilgi sahibi olmasıdır. Bu durum kişinin boş olmadığını, tarzı kadar beyninin de kuvvetli olduğunu gösterir. Bu durum herkesin gözlerini kendi üstünüze çekmekte ve tarz sahibi olmanın yolları içinde son adımdır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir