Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

5 Adımda Zeka Geliştirme Yolları 5 Adımda Zeka Geliştirme Yolları
Zekâmızı olumlu yönde kullanmak hayatımızı daha kolaylaştıran hatta işlerimizi pratikleştiren en iyi yöntemlerden birisi. Günlük hayatımızda her alanda iyi ilişkiler kurmamızı, iyi işlere imza... 5 Adımda Zeka Geliştirme Yolları

Zekâmızı olumlu yönde kullanmak hayatımızı daha kolaylaştıran hatta işlerimizi pratikleştiren en iyi yöntemlerden birisi.

Günlük hayatımızda her alanda iyi ilişkiler kurmamızı, iyi işlere imza atmamızı zekâmızın kıvrak olması belirler, çünkü onu gerektiği yerde ve doğru şekilde kullanmamız bize çok büyük kolaylık sağlar. Birkaç basit adımla zekâmızı zinde tutabilir, hem ruhen hem de bedenen yaşlanmamızı geciktirebiliriz.

  1. Erken Uyanmak

Güne erken başlayarak vücudumuzda ki bütün sinirlere, kaslara olumlu elektrik gönderebiliriz. Karşılığında bize dönen pozitif enerji ve zinde bir zekâ olacaktır.

  1. Egzersiz Yapmak

Eğer erken kalktıysak ve zihnimizde açıldıysa ufak vücut egzersizlerle eklemlerimizi rahatlatabiliriz. Ardından güzel bir kahvaltı yapabiliriz. Bu saye de zinde bir vücutla zekânızın işini daha da kolaylaştırabilirsiniz.

  1. İletişim Kurmak

Gün içinde mutlaka iletişim kurun. Komşularınızla çay partileri düzenleyin, iş arkadaşlarınızla bir öğlen arası tavla veya satranç turnuvası yapın. Sosyal zeka çok önemlidir. İletişiminizin ve zekânızın açılmasını, hızlı düşünmesini ve atak olmanızı kolaylaştıracak en önemli araçtır.

  1. Beyin Fonksiyonlarını Çalıştırmak

Bulmaca çözmek zeka geliştirir mi? Çok sorulan bir sorudur bu. Her zaman zor olanı seçmekte fayda var. Mesela zor bir bulmaca tercih edin veya zor bir dans figürü neden olmasın ya da gizemli ve karışık oyunlar oynayabilirsiniz. Önemli olan zoru tercih etmek ve tercihinizin doğrultusunda ilerlerken nasıl yolları, hangi yöntemleri tercih ettiğinizi keşfetmek.

  1. En Önemlisi Okumak

Bol kitap okuyun. Herkes her şeyi okumayı sevmez belki ama herkes bir şeyi okumayı sever. Sizde kendinize neyin iyi geldiğini bulun ve onu okumaya başlayın. Okurken araştırın sürekli zihninizi açık tutun ve zekânıza şans verin. Bu yöntemleri denediğiniz takdirde, kısa sürede zihninizde meydana gelen gelişmeyi siz de gözlemleyebileceksiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir