Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

2019 Sonbahar-Kış Modasına Ayak Uyduracağınız 3 Detay 2019 Sonbahar-Kış Modasına Ayak Uyduracağınız 3 Detay
Bu haftaların iklimi en az biz kadınların keyfi gibi anlık değiştiği bu günlerde bırakın yataktan kalkmak istemeyi, nezlemize mendilimize sahip çıkmaz olduk. Tabii soğuk... 2019 Sonbahar-Kış Modasına Ayak Uyduracağınız 3 Detay

Bu haftaların iklimi en az biz kadınların keyfi gibi anlık değiştiği bu günlerde bırakın yataktan kalkmak istemeyi, nezlemize mendilimize sahip çıkmaz olduk. Tabii soğuk havanın verdiği yetkiye dayanarak da söylemeliyim ki dış giyim her anlamda (3 detayı da katarsak) avantajımız kızlar!

Madde 1 ; Şallarda kumaş uyumu

Şimdi öncelikle ‘’merhaba sonbahar’’ dememiz lazım! İçimizi sıcak tutalım derken değişken mevsimlerde daha çok hastalanmamıza sebep olacak ve lahana modasını yansıtacak kalın eşyalar bir süre daha köşede bekleyebilir. Bunun yerine ince ya da orta kalınlıktaki montlarınızın üstüne şallar kullanmanızı tavsiye ederim. Piknik örtüsü boyutunda akrilik şallar son zamanlarda sokaklarda çok görülmeye başlandı. Hem sırta hem de boyun tarafınızda istediğiniz şekli verebileceğiniz yumuşaklıkta ve üstelik ince! Yani güneş çıktığında çantanızı boylayabilir! Deri üstlerde kullanmanızı öneririm. Deride akrilik kumaş kendini daha çok belli eder ve tüy bırakma potansiyeli olmaz. Pamuklu üstlerde kullanmaktan kaçının yoksa evcil kedi sevmiş görünümü yaratabilir.

Madde 2 ;Kloş etek star bebeğim!

O ki hazirandan bu yana esintisini hemen hemen her markada hissettirmiş bir parça, o bir trend topic! Rahatlığı ve bele tam oturması kadar şıklığı, boyları, derisi, altını, gümüşü, süeti, nakışlısı, pilelisi… Çeşitliliği ile podyumlarda bir kez daha derin vurgu yaptı kiloş etekler. Kadınların şıklık yarışında vazgeçilmez bir ikon olduğunu tekrardan bizlere hatırlattı. Özellikle iş dünyasında diz veya diz altı boy ve (şimdilerde stiletto olsa da) uzun çizme ile ayrılmaz ikili yolunda ilerliyor. Diz kısımlarında olunca transparan gömlek ile farkındalık yaratıyor. Bu boylarda triko üstlerden uzak durun! Kara kış günlerinde ise kısa kısa kirpi kazakları veya köprücük kemiklerinizi gösterecek parçalar ya da boynunuza yapışan balıkçıları seçmek uygun olur. Diz üstü boylarda ise omuz taraflarına yoğunlaşmak ve standart postallarla tamamlamak oldukça rahat ve favori! Gece kombinlerinde deri ceketle tamamlamak sizi her yere uydurabilirken gündüzlerde süet parçalar şıklığınızı koruyacaktır.

Madde 3 ;Bu sonbahar kahveniz bile sade olsun!

Kaldırın başınızı ekrandan artık canım! Hayat sonbahar renklerinde… Biz bükemediğin bileği öpeceksin deyip hardal sarısını ve sonbahar kızılını podyumdan alıp doğasına bıraktık! 2019 Sonbahar-Kış sezonunda artık sadelik bir tarz oldu gitti bile. Desenli şeyleri yazın güzel günlerine emanet ederken birde bakalım çoraplarla vurgu yapmak erkek modasından kızlara geçmeye başlamış bile.. Büyük parçalarda sadeliği seçip üstüne kimisi ayakkabı rengiyle, kimisi çorap deseni ya da rengiyle, kimisi takısıyla, kimisi saçıyla tarzını belli edeceği ufak ama etkili dokunuşlar yapmak daha makul kabul edilmeye başlandı. Bu arada kışa doğru keçe çantalarda tarz savaşındaki cephesi oluşturacak benden söylemesi! Benim tavsiyem desen ya da renkten birini tercih edin ve bunlardan en fazla iki parça kullanın ama yok ben kahveyi şekersiz içemem derseniz bir desen bir renk derim. He unutmadan sokak modasının aksine spor parçalarda çiçekli desenler oldukça tercih ediliyor benden söylemesi! Biz işte! Dengelemekte üstümüze yok.

Sonbahara ayrılık hüzün vb. etiketleri çok yapıştırdılar. Bunlar hep o cam başında elinde kahve dolu sahnelerden kızlar. Şahane aşklar gibi bunlarda yalan! Nefes almaktır sonbahar! Başlangıçların mevsimidir. Kış ise sakinleştirir insanı. Çocukluktur kış! Size söylediklerim hayat kurtarmaz ama gününüzü kurtarır. Tabii 1 saatinizi de  2019 Sonbahar-Kış özeti böyle işte. Sizin akıl hocanız camekan değil ruhunuz olsun. İşte o zaman moda yaşar.

Sonbahar’a ayrılık hüzün vb. etiketleri çok yapıştırdılar. Bunlar hep o cam başında elinde kahve dolu sahnelerden kızlar. Şahane aşklar gibi bunlarda yalan! Kaldırın başınızı ekrandan artık canım ! Hayat sonbahar renklerinde…

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir