Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

2019 Gelinlik Modelleri 2019 Gelinlik Modelleri
Herkes bilir ki gelinlik her genç kızın hayallerini süsleyen önemli bir aksesuardır. Hele ki yaklaşan ilkbahar ve yaz mevsimlerinin ayları renk renk, çeşit çeşit... 2019 Gelinlik Modelleri

Herkes bilir ki gelinlik her genç kızın hayallerini süsleyen önemli bir aksesuardır. Hele ki yaklaşan ilkbahar ve yaz mevsimlerinin ayları renk renk, çeşit çeşit modellerde gelinlik göreceğimizin habercisidir. Elbette sonbahar ve kış mevsimleri de birçok gelin adayı tarafından tercih edilmektedir. İşte gelinlik modeline karar verme aşaması da önce düğün mevsimini ve düğün konseptini kararlaştırmaktan geçiyor. Tabi ki sadece mevsim ve konsept değil aynı zamanda gelin adayının vücut tipide çok önemlidir. Aşağıda bahsedeceğimiz gelinlik tiplerini sıralamak gerekir ise; prenses kesim gelinlik, A kesim gelinlik, balık kesim gelinlik, düz kesim gelinlik ve robadan gelinlik olarak beşe ayrılır.

Prenses kesim gelinlik modeli; genellikle balo tipi düğünlerde tercih edilen bir modeldir. Üst kısmı vücudu sararken, bele oturan kısmı ve kabarık eteği ile geniş kalçalı ve dikdörtgen vücut tipine sahip birçok gelin adayının tercih etmesi gereken bir modeldir.

A kesim gelinlik modeli; üst kısmı göğüs bölgesine ve bele oturan bu modelin etek kısmı belden aşağıya genişleyerek yere kadar uzanır ve etek kısmı adından da anlaşılacağı gibi A harfi şeklindedir. Bu gelinlik modeli her vücut tipine uygundur ve genellikle salon ya da havuz başı düğünlerinde tercih edilir.

Balık kesim gelinlik; adından da anlaşılacağı gibi denizkızını andıran bir görüntüye sahip bir gelinliktir. Özellikle uzun bacaklı ve dar kalçalı gelin adaylarının tercih etmesinin uygun olacağı bir gelinliktir. Üst kısmı ve göğüs kısmı vücudu sararken, kumaşın vücudu çevrelemesi kalça kısmına tam oturarak devam eder ve diz hizasında açılarak yerlere kadar uzanır. Kokteyl tarzı ve düz platformda gerçekleşecek düğünler için uygundur.

Düz kesim gelinlik modeli; bu tip gelinlikler olabildiğince düz ve zarif bir görünüme sahiptir. Genellikle göğüs, bel ve kalça ölçüleri aynı ve minimal tipte tasarlanmış gelinliklerdir. Kum saati ve dikdörtgen vücut yapısına sahip gelin adaylarının tercih ettiği fakat her vücut tipinden gelin adayının tercih edebileceği tipte bir gelinliktir. Kumsal veya kır düğünü için uygun olması yanı sıra, diğer düğün tipleri için de giyilmesi uygundur.

Robadan gelinlik modeli; bu tip gelinlikler gelin adaylarını olduğundan uzun gösterdiği için, kısa boylu ya da bacak boyu kısa olan gelin adayları tarafından tercih edilmelidir. Göğüs kısmı vücuda oturan fakat göğsün hemen altından kesilir ve dökümlü bir şekilde genişleyerek uzar. Bel bölgesindeki yağlardan ya da göbek probleminden yakınan gelin adayları içinde doğru bir tercih olacaktır. Kokteyl ve kır düğünleri için tercih edilmesi uygundur.

​​​​​​​Yukarıda da bahsettiğimiz üzere; gelinlik her ne kadar her genç kızın hayali olsa da düğün ve vücut tipine göre olan seçim, günün anlam ve önemini mühürleyecektir. Bu gelinlik tipleri ise; prenses model gelinlik, A kesim gelinlik, balık kesim gelinlik, düz kesim ve robadan kesim gelinlik olmak üzere beş çeşide ayrılır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir