Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

2018-2019 Sonbahar-Kış Modasında Neler Var? 2018-2019 Sonbahar-Kış Modasında Neler Var?
Moda her ne kadar insanın kendine yakışanı giymesi olsa da özellikle kadınlar modayı takip etmeden duramazlar.Her yıl hatta her mevsim farklı bir moda rüzgarı... 2018-2019 Sonbahar-Kış Modasında Neler Var?

Moda her ne kadar insanın kendine yakışanı giymesi olsa da özellikle kadınlar modayı takip etmeden duramazlar.Her yıl hatta her mevsim farklı bir moda rüzgarı eser televizyonlarda, gazetelerde,dergilerde.Bu modanın rüzgarı da insanlar üzerinde de kısa sürede etkisini gösterir.Şimdi gelelim 2017-2018 sonbahar-kış modasında neler varmış öğrenmeye.

1. Hemen Hemen Her Yıl Olduğu Gibi Kürkler

Kürkler gösterişi seven kadınların vazgeçilmez aksesuarları olmuştur her zaman.Yalnız bu yıl özellikle kadınların kürk sevgisi,bu sevgiyi insanların daha da gözüne sokmak istercesine daha renkli daha şatafatlı.parlak kırmızılar,morlar,yeşiller…Kürk seven kadınlarda bu yıl çokça kürk göreceğimize eminim.Ayrıca kürkler bu yıl aksesuar olarak da sık sık kullanılacağa benziyor.

2.Kadifeler Özellikle Kış Aylarının Vazgeçilmezi

Son yıllarda kadife geri dönüş yaptı.Adeta yeniden altın çağını yaşıyor.Annelerimizin gardıroplarında bolca gördüğümüz kadifeler son yıllarda tekrardan çok moda oldu.Gerek akşam davetler,yemekler olsun gerekse günlük giyimde pantolonlarda,ceketlerde olsun kullanım alanı çok geniş kadifelerin.Ayrıca soğuk havalarda sıcak tutmasıyla da kışın sık sık tercih sebebi olmaya aday.

3.Dantel Zerafetiyle Yine Göz Dolduruyor

Dantel mi?Evet,çok şık detaydır.Yıllardır düğünler,nikahlar özellikle dantele ev sahipliği yapmaktaydı.Fransız dantelinin zarifliği heryerde boy göstermekteydi.Ancak daha çok yazın kendini gösteren dantel kışın küçük detaylarda kendine yer buluyor.Kollar,etek uçları,manşetler dantellerle süslenecek bu yıl.

4.Toprak Tonları

Özellikle sonbahara en çok yakışan renklerdir toprak tonları;kahveler,turuncular…Muhteşem uyum sağlar toprak tonlarıyla insan,bütünleşir sonbaharla.Bu yüzden toprak tonları en çok sonbaharda kullanılır ve muhteşem bir uyum sağlar doğayla.Hiç de modası geçmez bu tonların.desenlerde de hakimiyet kurar bu tonlar aralara kırmızılar,sarılar da katılarak daha da hoş görüntüler sergiler.

5. Salaş Görünüm Rahatlığı

Özellikle 90’lı yıllarda moda olan salaş görünümler şu günlerde tekrar moda olmaya başladı. Rahatlığıyla ön plana çıkan salaş bluzlar,pantolonlar spor ve rahat görünmeyi tercih eden kadınların sık sık kullandığı parçalar olmaya devam ediyor.

6.Örgüler Eskiye Dönüşü Hatırlatıyor

El örgüleri geçen yılda olduğu gibi bu yılda çok moda.Geçmiş yıllarda annelerin örgüleri şimdilerde sokakların en gözde parçaları gibi görünüyor.Özellikle kazaklarda,hırkalarda ve elbiselerde sık sık gördüğümüz örgü modası bir süre daha devam edeceğe benziyor.Ayrıca sonbahar ve kış aylarının kurtarıcısı örgüler sıcacık bir dönem geçirmemizi de sağlayacak.

7.Metalik Renkler Geri Dönüyor

Milenyum renkleri olarak 2000’lerin başında çokça gördüğümüz metalik renkler tekrar günyüzüne çıkmaya başladı ve kadınların bol bol kullandığı renkler olmaya başladı.Dİkkat çekmeyi seven bayanların bu renkleri tercih edeceği aşikar.Bir süre daha sokaklarda parlak renkleri görmeye alışsak iyi olur.

8.Desenlerin Hakimiyeti

Riskli tercihler arasında görülen desen üstüne desen modası çok kullanılacağa benziyor.Desen modası karışık gibi görünse de farklı olmak isteyen kadınların ilk tercileri arasında yer alacaktır.Sıradanlıktan hoşlanmayan kadınlar desenlerin yarattığı farklı havayla kendilerini daha özel hissedeceklerdir.Yani,desen kadına sıradışılık katacak ve kadının kendini farklı hissetmesini sağlayacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir